خیران به حوزه درمان ناباروری ورود كنند

رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس:

خیران به حوزه درمان ناباروری ورود كنند به گزارش مین فود خراسان رضوی رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تکیه بر ضرورت توجه به درمان ناباروری بعنوان یکی از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری اظهار داشت: طبق فرمایش مقام معظم رهبری بایستی عمل کرد و در این راه از ظرفیت خیران غافل نشد.حسین علی شهریاری بامداد امروز در مراسم کلنگ زنی مرکز پیشرفته درمان ناباروری جهاددانشگاهی خراسان رضوی اظهار نمود: در سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در حوزه ناباروری فعالیتهای بسیار خوبی صورت گرفته و این مورد نشان داده است این مجموعه به خوبی و هماهنگ عمل می کند.

وی ضمن اشاره به این که مبحث جمعیت یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری بوده و هست، اظهار داشت: تمام تلاش مسؤلان مختلف باید در جهت رفع مشکلی که رهبر انقلاب به آن اشاره داشته، باشد. در این راه نباید تنها به صورت شعاری با مسئله برخورد کرد. به همین جهت لازم است از ظرفیت خیران هم برای حل چنین مشکلاتی بهره برد.

شهریاری بیان نمود: شورای خیران مشهد یکی از فعال ترین شوراهاست که اقدامات خوبی در زمینه های مختلف داشته اند. بعنوان نمونه خیلی از بیمارستان های مشهد توسط خیران راه اندازی شده است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: در دولت اول آقای احمدی نژاد اقداماتی در این حوزه صورت گرفت و مصوبه ای هم در شورایعالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید. این مصوبه بعد از انتقال به مجلس، ۲ سال مورد توجه و بازنگری قرار گرفت. بعد از آماده شدن مصوبه هم ۵۴ ماده شد اما از آنجایی که این مصوبه بودجه ای ۱۰ هزار میلیاردی نیاز داشت، عملیاتی نشد. اگر امروز قرار باشد این طرح اجرا شود، نیازمند تمام بودجه دولت خواهد بود.

شهریاری تصریح کرد: دولت در آن زمان توانایی اجرا نداشت. دولت امسال اقداماتی جدید برای جوانی جمعیت در پیش گرفته که بنا شد این مورد بنا به علل مختلفی به بعد از انتخابات موکول گردد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اسلامی خاطرنشان کرد: مطابق آمارها وزارت بهداشت و درمان در پرداخت حقوق و مزایای پرسنل خود ۲۰ هزار میلیارد بودجه در اختیار داشت. برخی تصور می کنند این بودجه ها زیاد است اما بایستی تورم کشور را هم در نظر بگیرند. از آنجایی که بیشتر از ۵۰ درصد خدمات در زمینه ناباروری توسط جهاد دانشگاهی عرضه می شود، امیدواریم منابع مالی تخصیص یافته به مسئله ناباروری افزایش یابد.

منبع:

1400/02/30
23:00:46
5.0 از 5
578
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است