تزریق ۷۵۵ هزار دز واكسن كرونا در استان تهران

استاندار تهران خبر داد

تزریق ۷۵۵ هزار دز واكسن كرونا در استان تهران به گزارش مین فود استاندار تهران از تزریق ۷۵۵ هزار دُز واکسن در استان تهران اطلاع داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در انتها جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون نسبت به پیک بیماری کرونا در استان تهران شاهد کاهش ۴۹ درصدی بستری بیماران عادی هستیم. به شکلی که هم اکنون ۴۶۲۵ بیمار در بیمارستان های استان تهران بستری هستند. همینطور کاهش ۴۹ درصدی فوتی ها را شاهد می باشیم و از آمار بستری ها در بخش مراقبت های ویژه هم کاهش را مشاهده می نماییم.
وی اضافه کرد: البته باید همچنان رعایت پروتکل ها و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار قرار دهیم. چون که هر گونه عادی انگاری در مورد بیماری کرونا ما را به شرایط قبلی باز می گرداند. خوشبختانه تلاش کادر درمان، رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و همینطور اطلاع رسانی بموقع، خوشبختانه شرایطی را فراهم آورده که در استان تهران با پیچیدگی های خاص خود و همینطور جمعیت ۱۴ میلیون نفری توانسته ایم نسبت به کنترل این بیماری اقدامات موثری را انجام دهیم. البته هنوز به درجه ای از ثبات و پایداری نرسیدیم. بنابراین باید تشدید رعایت پروتکل ها همچنان در دستور کار باشد.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مطالبات دانشگاه های علوم پزشکی از سازمان های بیمه اشاره نمود و اضافه کرد: سازمان تأمین اجتماعی کشور ۳۰۰ میلیارد تومان از مطالبات دانشگاه ها را پرداخت کرده است.
استاندار تهران ضمن اشاره به اثربخشی واکسیناسیون در سطح استان تهران، از این امر بعنوان خبری خوش یاد کرد و اضافه کرد: اثربخشی واکسن بر مبنای شواهد و همینطور کسانی که در حوزه سلامت کار می کردند و واکسینه شدند، نشان داده است تا به امروز هیچ مورد خاصی از ابتلای سخت این افراد دریافت نشده و در معرض فوت هم قرار نگرفته اند که این نشان دهنده آن است که اثرگذاری واکسن این عزیزان در خط مقدم عرضه خدمات بهداشتی و درمانی به خوبی پیشرفته است.
وی افزود: گروه بعدی افراد بالای ۸۰ سال بودند که در نوبت دریافت واکسن قرار گرفتند و بررسی های آماری در هفته های اخیر نشان داده است که بستری افراد با سن ۸۰ سال به بالا کاهش پیدا کرده، به صورتی که در این هفته نسبت به هفته قبل ۱۰.۶ درصد بستری این گروه سنی هشت درصد در هفته جاری کاهش پیدا کرده است که حاکی از اثربخشی واکسن است.
محسنی بندپی ضمن اشاره به این که در هفته گذشته ۶۴ پایگاه و مرکز واکسیناسیون در استان تهران راه اندازی شده بود، اضافه کرد: هم اکنون تعداد این مراکز به ۷۴ پایگاه در نقاط مختلف استان رسیده است. این مراکز از استانداردهای لازم برخوردار می باشند و تا کنون هم ۷۵۵ هزار دُز واکسن در استان تهران تزریق شده است.
استاندار تهران درباره اعمال محدودیت منع تردد از ۱۲ تا ۱۷ خرداد ماه سالجاری هم اظهار داشت: بر مبنای آنچه که تصویب شده است از ۱۲ تا ۱۷ خرداد ماه منع تردد بین استانی داریم و خواهش ما از شهروندان این است که سفرها را به فرصت های پس از دریافت واکسن موکول کنند. هم اکنون خبرهایی از شناسایی سوش ویروس هندی در بعضی استان ها رسیده، بنابراین امیدواریم با رعایت این مورد مانع از چرخش این ویروس در سفرها بشویم تا خدایی ناکرده باردیگر استان هایی که از این ویروس در امان هستند گرفتار این مشکل نشوند.
وی تصریح کرد: باید این محدودیت ها با نظارت قویتر اعمال شود ولی خواهش ما از شهروندان این است که با رعایت پروتکل ها و عدم سفر در این ایام مانع از روی دادن چنین اتفاقی شوند.
بندپی درباره پرواز هواپیمای حامل مسافران هندی اظهار داشت: نخستین پرواز از هند به ایران انجام شد که شش نفر مبتلا به ویروس در آن شناسایی شدند و معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی تهران که مسئولیت رعایت پروتکل ها و تست ها را بر عهده دارد این کار را انجام دادند. بعضی از مسافران همکاری لازم را نداشتند، در صورتی که ستاد استانی تکلیف کرده همه مسافرین باید قرنطینه را رعایت نمایند و هیچ کس از قرنطینه و انجام تست نباید معاف باشد. اگر فردی از این پروتکل ها و مصوبات ستاد ملی سرپیچی کرده در واقع از قانون تخطی کرده و با وی باید برخورد قضایی شود.
منبع:

1400/03/10
23:16:19
5.0 / 5
340
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است