مكمل امگا ۳ مانع از ورود كرونا به سلول های ریه می شود

محققان پی بردند؛

مكمل امگا ۳ مانع از ورود كرونا به سلول های ریه می شود مین فود: مطالعه پژوهشگران نشان داده است که الوانوئیدهای تولید شده از اسیدهای چرب اُمگا 3 مانع از ورود کروناویروس به سلول ها شده و از سلول های ریه محافظت می کند.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، الوانوئیدها که در دانشگاه ایالتی لوئیزیانا کشف شد، نخستین پیامرسان های شیمیایی بیواکتیو هستند که از اسید چرب اشباع نشده زنجیره ای اُمگا ۳ تولید شده است که در پاسخ به لطمه سلول یا هنگام مواجهه سلول با چالش زنده ماندن آزاد می شوند.
یافته های مطالعه نشان داد که الووانوئیدهای واسطه چربی هومئوستاتیک (ELV)، پیوند سلول و ورود دامنه پیونددهنده گیرنده کروناویروس و همین طور کروناویروس را در سلول های هوا ریه انسان کم می کنند.
تیم تحقیق دانشگاه ایالتی لوئیزیانا کشف کرد که پیش سازهای اسید چرب اشباع نشده با زنجیره بلند، بیوسنتز ELV را در سلول های ریه فعال می کنند. علاوه بر این، ELVها و پیش سازهای آنها، سیگنال سنبله پروتئین موجود در سلول های آلوده به کروناویروس را می کاهد که نشان میدهد لیپیدها عفونت ویروسی را مهار می کنند.
این یافته های مطالعه راه هایی را برای رویکرد های درمانی پیشگیرانه کووید ۱۹ باز می کند.
دکتر «نیکولاس بازان»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «از آنجا که این ترکیبات از لطمه مغز و شبکیه چشم محافظت می کنند، این مطالعه به بررسی این مساله پرداخت که آیا از ریه هم در مقابل کووید ۱۹ محافظت می کند.»
تیم تحقیق دریافت که ELV ها نه فقط توانایی اتصال پروتئین سنبله کروناویروس به گیرنده ها و ورود آنها به سلول ها را می کاهد، بلکه موجب تولید پروتئین های ضدالتهابی محافظ و خنثی کننده لطمه ریه ها نیز می شود.
محققان گزارش کردند که ELV موجب کاهش تولید ACE۲ می شود. ACE۲ یک پروتئین در سطح خیلی از انواع سلول است. گیرنده های ACE۲ مانند قفل بر روی سلول ها عمل می کنند و پروتئین های سنبله کروناویروس مانند کلیدهایی عمل می کنند که قفل ها را باز می کنند تا ویروس وارد سلول شده و به سرعت تکثیر شود.


منبع:

1400/03/27
23:45:54
5.0 / 5
224
تگهای خبر: چربی , درمان , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است