سیر نزولی كرونا در كشور

در گفت وگو با مین فود مطرح شد

سیر نزولی كرونا در كشور مین فود: عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تشریح وضعیت این بیماری در کشور، در عین حال بر رعایت نکات بهداشتی هنگام رای دادن و حضور در شعب ستاندن رای در انتخابات امروز تاکید نمود.


دکتر مسعود مردانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به روند کاهش بیماری کرونا در کشور، اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت بیماری در کشور در حال کنترل است و موارد بیماری روبه کاهش است و همین باعث شده است تا میزان اشغال تخت های بیمارستانی نیز کم شود. خوشبختانه تعداد شهرهای قرمز نیز کاهش یافته است و امیدواریم شهرهای نارنجی هم به زرد تبدیل شوند.
وی علت کاهش بار بیماری را رعایت بهتر پروتکل ها دانست و اضافه کرد: از طرفی بیماریهای اپیدمی به ویژه بیماریهای ویروسی دستگاه تنفسی فوقانی در ۳ تا ۴ هفته به پیک می رسند و سپس آغاز به کاهش می کنند که این هم به ماهیت ویروس بازمیگردد.
مردانی درباره میزان بروز موارد مبتلاشدن به ویروس آفریقایی و هندی نیز اظهار نمود: مسلما مبتلاشدن به این دو نوع جهش یافته در کشور وجود دارد اما مقادیر مبتلاشدن به حدی نیست که به اپیدمی تبدیل گردد.
وی با تاکید بر لزوم رعایت همه پروتکلهای بهداشتی در روند انتخابات، اشاره کرد: مردم لازم است که با در نظر گرفتن نکات بهداشتی، در شعب ستاندن رای حاضر شوند. سفارش می نماییم وسایل نوشت افزار شخصی با خود به همراه داشته باشند، حتما از ماسک استفاده کنند، فاصله گذاری فیزیکی را رعایت نمایند، اهتمام کنند در کوتاه ترین زمان ممکن رای دهند و از حضور بی جا و طولانی مدت در شعب ستاندن رای اجتناب کنند و در نهایت بلافاصله بعد از بازگشت به منزل دست های خودرا با آب و صابون به خوبی بشوید.
مردانی درباره رای دادن مبتلایان کرونا نیز اظهار داشت: مقرر است فهرستی از بیمارانی که در مراکز قرنطینه هستند یا در منزل حضور دارند توسط وزارت بهداشت به ستاد انتخابات واصل شود تا با تماس با بیماران، به محل رفته و رای آنها نیز ستاندن شود. خوشبختانه ایران در این مساله پیشتاز است و هیچ جای دنیا اینچنین نیست.
وی درباره شرایط بیماری در ایام آتی نیز بیان کرد: تا حالا که شرایط بد نبوده است و امیدواریم همچنان سیر نزولی بماند ولی مطمئنا در صورت عدم رعایت نکات بهداشتی موارد بیماری افزایش خواهد یافت.
منبع:

1400/03/28
13:49:37
5.0 / 5
201
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیمار , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است