بودن یا نبودن ماسك مساله جانسون است و نه شكسپیر!

از لابه لای اخبار روزنامه های جهان

بودن یا نبودن ماسك مساله جانسون است و نه شكسپیر! مین فود: در لابه لای اخبار روزنامه های امروز، مطالبی درباره تلاش انسان برای رسیدن به سیاره زهره، اختتام ماسک زدن در انگلیس، خشم افغان ها مقابل آمریکا و ظلم انگلیس به بومی های سرخپوست کانادا به چشم می خورد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، آلبرت کوچویی ـ گوینده پیشکشوت ـ هر روز با اهمیت ترین اخبار روزنامه های جهان را مرور کرده و با مخاطبانش به اشتراک می گذارد. بر این اساس اخبار امروز چهارشنبه ـ ۱۶ تیر ماه ـ به شرح زیر است:

تخلیه در بین خشمگاردین، در نگاه نخست نوشت: این، خشم افغان مقابل آمریکا است که ناگهان و در سکوت، بگرام را تخلیه کرد. شایعه ای پیچیده شد که آنها، بگرام را تخلیه کرده اند، و چنین شد. آنها در سکوت و بی انتخاب فرمانده و اطلاع، خلع قدرت کرده و رفتند. برق منطقه هوایی را قطع کرده و بدون اطلاع افسر افغان، در بهت و خشم میان سربازان افغان رفتند. فرمانده تازه میر عبدالله کوهستانی، در نشست بعد از تخلیه بگرام، از آن خبردار شد. کوهستانی اظهار داشت: شایعه ای شنیدیم و بعد تمام.
محو فرهنگ بومی


گاردین روزنامه انگلیسی نوشت: انگلیس باید تاوان این گورهای دست جمعی گمنامان بومی سرخ پوست را در کانادا بدهد. فعالان سیاسی، انگلیس را برای نقش اش، در محو فرهنگ بومی در کانادا، ملامت کرده اند. پیکره آهنین فروافتاده ملکه ویکتوریا در وینی پگ و با آن مجسمه ملکه الیزابت بر زمین خبر از استعمار انگلیس در کانادا می دهد. یک هزار گور گمنامان بومی از یکصد و پنجاه هزار کودک بومی فراخوانده به اجبار برای محو فرهنگ بومیان کانادا، حاصل این نگاه استعمارگرانه انگلیس به مستعمره پیشین اش، کانادا است. انگشت بهتان به سمت حاکم مستعمره پیشین هم هست و فعالان سیاسی می گویند، کوشش برای محو فرهنگ بومیان، در سیاست های انگلیس، هنوز پنهان است.
بودن یا نبودن ماسک


گاردین نوشت: بودن یا نبودن ماسک، این است مساله. حالا نه مساله شکسپیر، که مسئله بوریس جانسون است، نخست وزیر انگلیس. بعد از ۱۹ جولای و اعلام اختتام محدودیت از طرف جانسون، او و دوستان، از آن پس چه خواهند کرد؟ جانسون نخست وزیر انگلیس می گوید البته در اجتماعات، ماسک بر چهره خواهیم زد. و تعدادی از دوستان جانسون می گویند ماسک خواهند زد و برخی نه. این است مسئله، بودن یا نبودن ماسک!
نگاه ها به سمت سیاره فراموش شده
در آخر اخبارخوانی آلبرت کوچویی در حاشیه خبرها آمده است:
حالا چشم ها به سیاره زهره دوخته شده است. دانش بشری از جذابیت و وسوسه ماموریت به سمت این سیاره، دل نمی کَند. دانش بشری در مقابل جذابیت های سیاره زهره، نمی تواند مقاومت کند. سیاره ای با سطحی داغ، که همه چیز را آب می کند. رها شده از طرف آژانس های فضایی، برای شناخت آب و هوای آن و بخت انسان و برای آگاهی از نشانه های زندگی در دیگر سیارات، حالا در کانون توجه است. یک کشتی فضایی روبات، برای مطلع شدن از امکان یافتن دنیاهایی برای اسکان بشر، راهی سیاره زهره خواهد شد. می گویند: زهره، سیاره فراموش شده دوران بود، که حالا نگاه ها به آن سو دوخته شده است.


منبع:

1400/04/16
23:34:48
5.0 / 5
281
تگهای خبر: آب , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است