به خطر انداختن سلامت مردم برای اهداف سیاسی جنایت جنگی است

روانچی:

به خطر انداختن سلامت مردم برای اهداف سیاسی جنایت جنگی است مین فود: سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل با اعلان اینکه تحریم ها از دسترسی به محصولات پزشکی، فناوری و همکاری با موسسات مالی بین المللی جلوگیری می کند، خواهان برچیده شدن سریع تحریم ها شد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، مجید تخت روانچی سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل متحد در نشست عالیرتبه مجمع عمومی درباب ایدز به پیشرفت های صورت گرفته در ایران در زمینه وضعیت بهداشت و سلامت بیماران و افراد در معرض ایدز و اچ آی وی همچون جلوگیری از انتقال بیماری از مادر به کودک و کاهش لطمه های ناشی از آن اشاره نمود.

بر اساس گزارش العالم، دیپلمات ارشد ایران اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران به رغم پیشرفت قابل توجه دراین زمینه، همچنان از تحریم های ظالمانه یکجانبه ایالات متحده که مغایر با اهداف و اصول منشور سازمان ملل و مقررات بین المللی و هنجارهای اساسی روابط بین الملل است رنج می برد.

تخت روانچی توضیح داد: تحریم های غیرقانونی موجب کاهش منابع عمومی و خصوصی اختصاص یافته برای پیشگیری و درمان ایدز و اچ آی وی شده و تأثیری منفی بر سیستم های بهداشتی گذاشته و از دسترسی به محصولات پزشکی و همین طور فناوری و مشارکت های مقرون به صرفه همچون با موسسات مالی بین المللی جلوگیری می کند.

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل اضافه کرد: در وضعیت فعلی ناشی از همه گیری کرونا، تأثیرات منفی چنین اقداماتی بر سلامت عمومی در ایران خصوصاً بر زنان، کودکان، نوجوانان، سالخوردگان و افراد دارای معلولیت بالا رفته است.
وی هشدار داد: به خطر انداختن سلامت و امنیت مردم برای اهداف سیاسی نه فقط غیرقانونی می باشد، بلکه جنایت جنگی و جنایتی مقابل بشریت شمرده می شود و مسئولیت بین المللی را به دنبال دارد.
وی اشاره کرد: مسئولیت اخلاقی ما حکم می کند تا با چنین تحریم هایی به شدت مخالفت کرده و خواهان برچیده شدن سریع آنها شویم.
منبع:

1400/04/18
14:22:28
5.0 / 5
275
تگهای خبر: بهداشت , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است