جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان كرونا

جدید ترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان كرونا به گزارش مین فود شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۸۸ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۳ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۶۵ هزار و ۸۰۴ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده و همینطور تابحال ۱۷۲ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۴۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا با بیشتر از ۳۴.۸ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
#نام کشورشمار مبتلایان شمار قربانیان۱آمریکا۳۴ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۸۱۳ نفر۶۲۳ هزار و ۴۳۵ نفر۲هند۳۰ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۷۴ نفر۴۱۱ هزار و ۴۳۹ نفر۳برزیل۱۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۶۵ نفر۵۳۵ هزار و ۹۲۴ نفر۴روسیهپنج میلیون و ۸۳۳ هزار و ۱۷۵ نفر۱۴۴ هزار و ۴۹۲ نفر۵فرانسهپنج میلیون و ۸۲۰ هزار و ۸۴۹ نفر۱۱۱ هزار و ۴۰۷ نفر۶ترکیهپنج میلیون و ۴۹۳ هزار و ۲۴۴ نفر۵۰ هزار و ۳۲۴ نفر۷انگلیسپنج میلیون و ۱۹۱ هزار و ۴۵۹ نفر۱۲۸ هزار و ۴۸۱ نفر۸آرژانتینچهار میلیون و ۶۸۲ هزار و ۹۶۰ نفر۹۹ هزار و ۶۴۰ نفر۹کلمبیاچهار میلیون و ۵۴۸ هزار و ۱۴۲ نفر۱۱۳ هزار و ۸۳۹ نفر۱۰ایتالیاچهار میلیون و ۲۷۳ هزار و ۶۹۳ نفر۱۲۷ هزار و ۸۰۸ نفر
براساس این لیست، هند هم با آمار بیشتر از ۳۰.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۳۵ هزار و هند با بیشتر از ۴۱۱ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
پس از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۵ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۴ هزار نفر اعلام شده است.
همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۴ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. بعلاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیشتر از ۱۱۳ هزار و فرانسه هم بیشتر از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همچنین آرژانتین با بیشتر از ۹۹ هزار، آلمان با بیشتر از ۹۱ هزار، ایران با بیشتر از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۱ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۵ هزار، اندونزی با بیشتر از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۶۵ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بلژیک، سوئد، رومانی و بنگلادش هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.1400/04/23
12:17:41
5.0 / 5
242
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است