چگونه با رعایت پروتکلهای بهداشتی خرید کنیم؟

چگونه با رعایت پروتکلهای بهداشتی خرید کنیم؟ به گزارش مین فود با ادامه همه گیری کرونا و شیوع گسترده سویه دلتا در خیلی از کشورها به رغم واکسیناسیون و با تاکید هرچه بیشتر مسؤلان و متخصصان بهداشت و درمان در سرتاسر دنیا بر لزوم رعایت پروتکل ها و دستورالعملهای بهداشتی و نکات پیشگیری، انجام خیلی از فعالیتهای روزمره برای مردم دستخوش تغییراتی شده که از آن جمله میتوان به نحوه خرید کردن اشاره نمود که با گذشته تفاوت هایی پیدا کرده است.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، خیلی از کشورها از زمان آغاز پاندمی کووید ۱۹ با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و اعمال محدودیت های کرونایی به شیوه های مختلف شهروندان خویش را از خروج غیرضروری از خانه منع و به ماندن در خانه تا حد امکان ترغیب کرده اند. در این شرایط خرید لوازم ضروری و مایحتاج هم می تواند برای برخی دشوار شده باشد.
در ادامه چند نکته در مورد نحوه صحیح خرید کردن با رعایت پروتکلهای بهداشتی و در عین رعایت فاصله گذاری اجتماعی به نقل از روزنامه گاردین آورده شده است:
۱) فاصله دو متری را با فروشنده ها و دیگر مشتریان رعایت کنید:
در راه رفتن به خرید یا بازگشت به خانه تلاش کنید تا حد ممکن از دیگر افراد حاضر در خیابان ها و فروشگاه ها فاصله خویش را حفظ کنید. حداقل فاصله سفارش شده برای رعایت کردن دو متر است.
صبر داشته باشید و تا زمانی که جلوی قفسه ها و یخچال های فروشگاه ها خلوت نشده به آنها نزدیک نشوید. بعضی از سوپر مارکت ها و فروشگاه ها با محدود کردن تعداد افرادی که می توانند در هر زمان معین وارد شوند، به انجام این کار کمک می کنند.
هنگام خرید تلاش کنید فاصله خویش را از کارکنان و فروشنده های فروشگاه هم حفظ کنید.
از دست زدن به سطوح و قفسه های فروشگاه ها که افراد زیادی با آن در تماس هستد، اجتناب کنید. از دست زدن به چشم ها، بینی یا دهان خود هم تا زمانی که دست های خویش را به خوبی نشسته اید، خودداری کنید.
فروشگاه ها هم بهتر است محلول های ضدعفونی کننده در اختیار مشتریان خود قرار دهند و چرخ دستی ها و سبدهای خرید را به صورت مرتب ضدعفونی کنند.
۲) تنها به خرید بروید:
تلاش کنید تا حد ممکن به تنهایی برای خرید بیرون بروید، هر چند همیشه استثنائاتی وجود دارد. برای مثال والدین تنهایی که کودکان خردسال دارند، امکان دارد نتوانند کودکان خویش را تنها در خانه بگذارند.
تنها به خرید رفتن سبب می شود تعداد افراد داخل فروشگاه ها کاهش پیدا کند و رعایت فاصله گذاری اجتماعی را راحتتر می کند همینطور سبب می شود تعداد افراد خانواری که در معرض محیط بیرون از خانه و در نتیجه خطر مبتلا شدن به کروناویروس قرار دارند، کمتر شود.
به یاد داشته باشید که بررسی ها نشان داده افراد می توانند پیش از بروز هر گونه علایم، به کروناویروس آلوده باشند و در این زمان می توانند ناخواسته آنرا انتقال دهند.
۳) تا حد امکان از خرید آنلاین یا خدمات تحویل در محل استفاده کنید:
هر چه تعداد افراد کمتری به خیابان ها و فروشگاه ها بروند، امکان و آمار مبتلا شدن به کروناویروس کمتر خواهد شد. بخصوص اگر در گروه های صدمه پذیر برای مبتلا شدن به کووید-۱۹ قرار دارید، تا حد ممکن از خرید آنلاین یا خدمات تحویل در محل استفاده کنید تا تعداد دفعاتی که مجبور به خروج از خانه می شوید، کاهش پیدا کند.
این کار به آهسته شدن پیک شیوع در جمعیت کمک می نماید و از نگرانی ها نسبت به تکمیل ظرفیت بیمارستان ها و وارد شدن فشار زیاد به سیستم درمانی می کاهد.
منبع:

1400/05/21
11:57:46
5.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است