نباید به آن هایی که ما را تحریم کردند امید داشته باشیم

وزیر بهداشت:

نباید به آن هایی که ما را تحریم کردند امید داشته باشیم خوزستان وزیر بهداشت اظهار داشت: آن هایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند در این شرایط، مملکت ما را تحریم کردند بدین سبب باید روی پای خود بایستیم و امیدی به آنها نداشته باشیم؛ آنها تا می توانند کار ما را خراب می کنند و هر چه آمار بیماری در کشور بالاتر برود ما ناراحت و آنها خوشحال می شوند.دکتر بهرام عین اللهی امروز (۵ شهریورماه) در جمع جهادگران گروه جهادی شهید فرجوانی مسجد حضرت جوادالائمه(ع) اهواز با اشاره به وضعیت موج گرونا در کشور اظهار نمود: فوت روزانه ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر به مدلول این است که ۶۰۰ تا ۷۰۰ خانواده عزادار می شوند که این مساله، یک فاجعه ملی است.

به گزارش مین فود به نقل از ایسنا وی ادامه داد: در دفاع مقدس شاید اینقدر تلفات نداشتیم و در مجموع حدود ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار نفر شهید داشتیم اما در این اپیدمی تا حالا حدود ۱۰۰ هزار نفر جان باخته اند.

وزیر بهداشت با اعلان اینکه یک تاریخ پرافتخار برای کشور و خصوصاً خوزستان تولید شده است، اظهار داشت: تاریخ به دست ما ساخته می شود؛ اگر حالا از شهدایی مانند شهید صیادی یا شهید همت صحبت می شود نشان از این است که تاریخ را ما می سازیم.

وی اضافه کرد: شهدا چراغ راه ما هستند. اعتقاد ما این است که شهدا زنده هستند و بر کار ما نظارت دارند. هر کدام از این جوانان باید به یک شهید وصل شود و یکی از شهدا را الگوی خود قرار دهد.

عین اللهی اظهار داشت: این شرایط نیز یک امتحان تاریخی برای ما است و این تاریخی است که ما می سازیم. می توانیم مانند برخی کشورها که بی تفاوت هستند، از این شرایط بگذریم اما می توانیم احساس تکلیف نماییم و هر کسی برمبنای توانایی خود، کارش را انجام دهد.

وی اضافه کرد: آن هایی که ادعای حقوق بشر و دموکراسی دارند در این شرایط، مملکت ما را تحریم کردند بدین سبب باید روی پای خود بایستیم و امیدی به آنها نداشته باشیم؛ آنها تا می توانند کار ما را خراب می کنند و هر چه آمار بیماری در کشور بالاتر برود ما ناراحت و آنها خوشحال می شوند. برای ما هیچ راهی جز این که بگوییم ما می توانیم وجود ندارد.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش جوانان جهادی در انجام تست کرونا، اظهار داشت: انجام چنین کارهایی توفیق الهی است و از ما نیست. بطور مثال چهره تاریخی شهید قاسم سلیمانی که جلوی همه ابرقدرت ها ایستاد و داعش که متولد استکبار جهانی بود را به این شکل منکوب کرد، توفیق الهی بوده است، در حقیقت وی چهره الهی و فرشته روی زمین بوده است بدین سبب هر کدام از این جوانان می توانند فرشته روی زمین و قاسم سلیمانی باشند.

وی اظهار داشت: این جوانان می توانند در کل کشور الگو باشند. این که کسانی نسبت به جامعه احساس تکلیف داشته باشند یک حرکت انقلابی است. حرکت انقلابی تنها شعار دادن نیست. متاسفانه در طول سال ها عادت کردیم در فضای مجازی به یکدیگر فحش دهیم و اخلاق را رعایت نکنیم در صورتیکه جهادی بودن به حرف نیست به عمل است و بسیجی بودن باید در عمل نشان داده شود وگرنه کوبیدن همدیگر و فحش دادن، غیبت است که در جامعه نقل روز شده است.

عین اللهی اضافه کرد: هم اکنون در اسرائیل، گردانی را برای محتواسازی در فضای مجازی در نظر گرفته اند یعنی سرنخ خیلی از محتواها که ناگهان در جامعه منتشر می شود، در اسرائیل است.

وی بیان کرد: در سیل هم این جوانان جهادی وارد عمل شدند و توالت های مردم را شستند در صورتیکه برخی مقابل طلبه ها و روحانی ها فحش می دادند.

وزیر بهداشت با اعلان اینکه انجام کار برای مردم، انسان را می سازد، اظهار داشت: شهید همت و قاسم سلیمانی ناگهانی اینگونه نشدند بلکه آنقدر خودرا ساختند تا خدا آنها را بالا برد. البته کسی که با خدا نباشد، خدا او را پایین می کشد.

وی بیان کرد: در این اردوها علاوه بر کمک به مردم، این جوانان که برای رضای خدا کار می کنند ساخته می شوند. اشکالی که دراین زمینه وجود دارد این است که کارهایی که انجام می شود را منعکس نمی کنند و همه فکر می کنند همه بد هستند.

عین اللهی اضافه کرد: در کار هنری نیز بسیار ضعیف هستیم و تنها کار خبری انجام می دهیم در صورتیکه باید این کارها نشان داده شود البته نه برای ریا.

وی اشاره کرد: حالا که من به استان خوزستان آمدم، برای ریا نیامدم. آمدم که مشکلات را بررسی کنم تا منعکس نماییم. رییس جمهور نیز برای ریا به استان خوزستان نیامده و جهت بررسی و منعکس کردن مشکلات آمده است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: متاسفانه در رسانه بسیار ضعیف هستیم. آن هایی که هیچ کاری نمی کنند رسانه ها و بلندگوهای قوی دارند و آنرا بزرگ نشان می دهند بدین سبب باید این کارها منعکس شود تا فرهنگ ایثار هم ترویج شود برای اینکه من بعنوان وزیر بهداشت اگر به استان خوزستان نمی آمدم از این کار خبر نداشتم. در دفاع مقدس نیز خیلی از صحنه ها ثبت نشد در صورتیکه صحنه های باشکوه زیادی داشتیم.

وی اضافه کرد: برنامه این دولت نیز این است که به نیروهای ارزشی، جهادی و حزب اللهی بها و امکانات بدهد تا وارد صحنه شوند که در وزارت بهداشت نیز این برنامه را داریم.

عین اللهی اظهار داشت: امیدوارم از این پیچ تاریخی عبور نماییم و بعد از این، آینده نظام بسیار روشن است. در گذشته به خارج وابسته بودیم و همه چیز را وارد می کردیم اما با این سختی ها و تبدیل کردن تحریم به فرصت، شرایط بسیار تغییر نمود.

به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، وی در حاشیه بازدید از مرکز منتخب نمونه گیری کووید - ۱۹ مسجد حضرت جوادالائمه(ع) گروه جهادی شهید فرجوانی اهواز اظهار داشت: در شرایطی که کرونا در استان خوزستان شایع است و مردم مشکل دارند، این دوستان احساس تکلیف کردند و این کار جهادی و خوب را انجام دادند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: پیش از راه اندازی این مرکز، مردم سرگردان بودند و در صف های طولانی می ایستادند. خوشبختانه با راه اندازی این مرکز، صف ها از بین رفته و به آسانی از مردم تست گرفته می شود و در بیماریابی و رفع نگرانی مردم بسیار موثر است.
1400/06/06
00:17:42
5.0 / 5
210
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است