ورود ۱۰ میلیون دز واکسن ویژه دانش آموزان بزودی

رییس جمعیت هلال احمر اعلام كرد

ورود ۱۰ میلیون دز واکسن ویژه دانش آموزان بزودی رییس جمعیت هلال احمر با اشاره به این که تمامی واکسن های وارد شده به کشور، مجوز سازمان بهداشت جهانی را دارند، اظهار داشت: بزودی 10 میلیون دز واکسن مخصوص سنین 12 تا 18 سال وارد کشور می شود تا دانش آموزان نیز در برابر کرونا ایمن شوند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر کریم همتی، اظهار داشت: عالی ترین مسولان نظام تاکید داشتند تا در امتداد کاهش آلام مردم و جلوگیری از شیوع کرونا، واردات واکسن صورت گیرد. تا به امروز بیش از ۳۰ میلیون دز واکسن فقط توسط جمعیت هلال احمر وارد کشور شده است و در این راه رییس جمهوری و معاون اول ایشان، کوشش های به سزایی انجام داده اند.
وی ادامه داد: وزارت امورخارجه و بانک مرکزی نیز کمک های خوبی انجام داده اند و سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر در این حوزه با موفقیت عمل کرد. مجموعا تا آبان ماه ۹۰ میلیون دز واکسن وارد کشور خواهد شد.
رییس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: به سبب این که در آستانه بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید قرار گرفته ایم، رییس جمهوری تاکید داشت که واکسیناسیون دانش آموزان نیز شروع شود و به همین دلیل ۱۰ میلیون دز واکسن مخصوص سنین ۱۲ تا ۱۸ سال وارد خواهد شد تا دانش آموزان نیز در برابر کرونا ایمن شوند.
همتی افزود: تمامی واکسن هایی که وارد کشور می شوند و واکسن هایی که در داخل کشور تولید می شوند، در ابتدا مورد تایید وزارت بهداشت قرار می گیرند و بعد از آن تزریق صورت می گیرد. هلال احمر نیز به این امر توجه ویژه دارد و واکسن هایی را وارد کشور کرده که تایید بهداشت جهانی را داشته و بعد از آن وزارت بهداشت این واکسن ها را تایید کرده است و اثربخشی آنها در مقیاس زیاد نیز به اثبات رسیده است.
وی ادامه داد: در کشور چین بیش از ۵۰۰ میلیون دز از همین واکسن تزریق شده و این واکسیناسیون سبب شد تا در چین میزان مرگ و میر به شدت کم شود. هلال احمر از سایت پکن واکسن ها را وارد میکند و همین سایت پکن است که تاییدیه جهانی را گرفته است. واکسن ها برمبنای قیمت نرمال جهانی خریداری می شود و هیچ واسطه ای نیز در کار نیست و از کارخانه خریداری می شود.
رییس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: تلاش بر این است که ۱۸۰ میلیون دز واکسن وارد کشور شود تا جامعه در مقابل این بیماری بصورت کامل ایمن شود. قسمتی از این واکسن ها نسخه بوستر است و تزریق این واکسن سبب می شود تا ایمنی بیشتری در افراد ایجاد شود. وعده وزیر بهداشت نیز با این رویه محقق خواهد شد و تا بهمن ماه کل کشور واکسینه خواهند شد.
همتی با اشاره به افزایش سرعت واکسیناسیون در کشور اظهار داشت: امروز هلال احمر بصورت مستقل ۱۵ مرکز تزریق واکسن راه اندازی کرده است و در ۱۴۹ مرکز نیز همکاری صورت می گیرد. هلال احمر امروز این آمادگی را دارد تا تعداد مراکز تزریق واکسن را به ۵۰۰ مرکز برساند.
وی ادامه داد: رییس جمهوری بعد از شروع به کار دولت سیزدهم، تماسهای تلفنی با سران کشورهای چین و روسیه داشت و همین مورد سبب شد تا روند واردات واکسن تسریع شود. پیگیری ها در سطح بالای نظام یکی از مولفه های اصلی بود که سبب شد تا در چند روز اخیر، واردات واکسن سرعت پیدا کند.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، همتی در آخر اظهار داشت: به مراکز استانها ابلاغ گردیده است تا بواسطه درخواست وزیر بهداشت از جمعیت هلال احمر، آماده راه اندازی مراکز تزریق واکسن خود باشند و باید یک هماهنگی از طرف دانشگاه های علوم پزشکی صورت گیرد تا در هر نقطه از کشور که نیاز بود، مراکز واکسیناسیون راه اندازی شود. مراکز تزریق واکسن هلال احمر مجهز است و فضای بسیار مناسبی دارند و نیاز به صرف هزینه جهت راه اندازی آنها نیست. برای نمونه امروز در مرکز تهرانپارس هلال احمر، روزانه بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ واکسن تزریق می شود که می تواند تداوم این روند، بار سنگینی را از دوش وزارت بهداشت بردارد.1400/06/21
10:02:20
5.0 / 5
54
تگهای خبر: آب , ایمنی , بهداشت , بیمار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است