والدین در تزریق واکسن کرونا به فرزندانشان نگرانی نداشته باشند

وزارت بهداشت:

والدین در تزریق واکسن کرونا به فرزندانشان نگرانی نداشته باشند دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اعلان اینکه واکسن کرونا عارضه خیلی مهمی در نوجوانان ایجاد نمی کند و شاید در تعداد کمی از این گروه سنی بصورت درد در ناحیه محل تزریق، تب و لرز خفیف و سردرد بروز کند، اظهار داشت: والدین نگرانی در تزریق واکسن کرونا به فرزندانشان نداشته باشند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا جماعتی دبیر کمیته علمی کشوری کرونا درباب اما و اگرهای واکسیناسیون کودکان و نوجوانان، اظهار نمود: در حال حاضر انجمن های پشتیبانی از کودکان در خیلی از کشورهای جهان سفارش کرده اند که واکسن ضد کرونا برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال استفاده گردد.
وی با اشاره به این که حالا در کشورهای اروپایی، آمریکا و خیلی از دیگر کشورهای جهان واکسیناسیون کودکان در حال انجام می باشد، اظهار داشت: واکسن ها بطور معمول ایمن هستند و عارضه جدی برای فرد به وجود نمی آورند. واکسن کرونا هم از این قاعده مستثنی نیست و عوارض جدی ایجاد نمی کند.
جماعتی با تاکید بر این که بر طبق مطالعات انجام شده، واکسن کرونا عارضه خیلی مهمی در نوجوانان ایجاد نمی کند و شاید در تعداد کمی از این گروه سنی بصورت درد در ناحیه محل تزریق، تب و لرز خفیف و سردرد بروز کند، عنوان کرد: این عوارض بطور معمول کوتاه مدت بوده و طی یک تا دو روز از بین می رود.
والدین نگرانی در تزریق واکسن کرونا به فرزندانشان نداشته باشند
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا در ادامه با تاکید بر این که والدین نگرانی در تزریق واکسن کرونا به فرزندانشان نداشته باشند، بیان کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا حالا نزدیک به ۲۰۰ میلیون نفر در دنیا به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد حدود ۴ میلیون مرگ گزارش شده است.
وی اشاره کرد: خوشبختانه بر طبق آمار ارائه شده درگیری کودکان نسبت به والدین بسیار کمتر بوده است و حدود ۵ درصد از موارد درگیری مربوط به کودکان بوده است. خیلی از کودکان علایم بسیار خفیف تری نسبت به بزرگسالان داشتند و اغلب این بیماری بصورت تب، سرفه و ضعف و بدن درد در آنها بروز می کند.
جماعتی با اعلان اینکه تعداد کمی از کودکان به سبب مبتلاشدن به کرونا در بیمارستان بستری شده اند، عنوان کرد: البته یک سوم آنهایی که به سبب درگیری ریوی بستری شده اند بیماری شدیدی داشته و در آی سیو هستند.
واکسیناسیون در کودکان و نوجوانان بسیار اهمیت دارد
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا افزود: اغلب کودکانی که بیماری تنفسی یا قلبی عروقی دارند ریسک بیشتری نسبت به دیگر کودکان درباب نارسایی تنفسی و ریوی در پی مبتلاشدن به کرونا داشته اند. واکسیناسیون نوجونان از شدت بیماری، بستری شدن و درگیری ریوی این گروه سنی جلوگیری خواهدنمود.
وی با تاکید بر این که واکسیناسیون در کودکان و نوجوانان بسیار اهمیت دارد، اظهار داشت: کودکانی که واکسینه شده اند علاوه بر این که نسبت به اطرافیان ایمن می شوند از طرف دیگر سبب می شود که زودتر به مدرسه رفته و عوارض ناشی از خانه ماندن همچون مشکلات روحی، جسمی و خانوادگی که حدود یک سال و نیم است وجود دارد، رها می شوند.
بهترین نوع واکسن کرونا برای نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال
جماعتی اضافه کرد: سفارش ما این است که واکسیناسیون در نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال انجام شود؛ واکسیناسیون کودکان کمتر از این سال هنوز درحال مطالعه بوده و دُز واکسنی که باید به آنها تزریق شود درحال بررسی است. مطالعات هنوز کامل نشده و پس از اتمام تصمیم نهایی گرفتن خواهد شد.
دبیر کمیته علمی کشوری کرونا با اشاره به این که واکسیناسیون در سنین ۱۲ تا ۱۸ سال در بیشتر کشورها در حال انجام می باشد، به نوع واکسن تزریقی به این گروه سنی اشاره و عنوان کرد: بطور کلی هر واکسنی که از طرف سازمان غذا و داروی کشور تایید گردد می تواند در نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال استفاده گردد و نیازی نیست که به سمت و سوی واکسن خاصی برویم.
بنابر اعلام وبدا، او در آخر اشاره کرد: در کشورهای دیگر هم از تمامی واکسن هایی که توسط سازمان غذا و داروی آن کشورها تایید شده، برای واکسیناسیون نوجوانان استفاده می نمایند.1400/06/29
13:45:16
5.0 / 5
203
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است