۶ میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور شد

۶ میلیون دز واکسن کرونا وارد کشور شد بیست وچهارمین محموله واکسن کرونا تهیه شده از طرف جمعیت هلال احمر حاوی 6 میلیون دُز واکسن، روز یکشنبه هجدهم مهرماه در فرودگاه امام خمینی (ره) به وزارت بهداشت تحویل داده شد.به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، رییس جمعیت هلال احمر از ورود ۱۸ میلیون دُز واکسن به کشور در قالب سه محموله طی هفته جاری توسط این جمعیت آگاهی داد و اظهار داشت: با مدیریت معاون اول رییس جمهوری و همکاری و همراهی وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و گمرگ برای نخستین بار در کشور ۱۸ میلیون دُز واکسن از نوع سینوفارم در یک هفته وارد می شود که نخستین محموله ۶ میلیونی از این ۱۸ میلیون دُز امروز به ایران رسید و تحویل وزارت بهداشت شد.

وی اضافه کرد: بطور کلی این جمعیت از اردیبهشت ماه تا حالا ۵۸ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده که با احتساب واردات دو محموله دیگر این میزان به ۷۰ میلیون و ۳۹۰ هزار دُز می رسد.

کریم همتی با بیان تزریق نزدیک به ۶۳ میلیون دُز واکسن در کشور اظهار نمود: خوشبختانه با تداوم واردات واکسن از طرف هلال احمر به ایران، طبق اعلام وزارت بهداشت تا ۱۷ مهرماه به میزان ۴۴ میلیون و ۳۷۸ هزار و ۲۳۴ دُز واکسن در نوبت اول و ۱۸ میلیون و ۶۰۰ هزار و ۵۵۴ دُز واکسن در نوبت دوم تزریق شده است. براین اساس مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶۲ میلیون و ۹۷۸ هزار و ۷۸۸ دُز رسیده است.

رئیس جمعیت هلال احمر با ابراز امیدواری نسبت به افزایش مراکز واکسیناسیون هلال احمر اشاره کرد: برای تسریع در واکسیناسیون سراسری و واکسینه شدن همه مردم، تعداد مراکز واکسیناسیون را هم بصورت مشترک و هم بصورت مستقل در همه استانها افزایش داده ایم، بدین سبب علاوه بر ۳۰۷ مرکزی که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی فعال بود هم اکنون ۲۹ مرکز مستقل واکسیناسیون هم فعال گردیده است.

همتی با بیان برپا بودن تنها یک بیمارستان صحرایی در کشور هم اظهار داشت: باتوجه به عدم نیاز دانشگاه های علوم پزشکی به بیمارستان های صحرایی برپاشده در کشور و کاهش میزان مراجعه بیماران، به جز بیمارستان صحرایی استان تهران که در شهرستان بهارستان همچنان برپا و فعال است، فعالیت سایر بیمارستان های صحرایی در استانها به انتها رسیده است.

وی به اقدامات حمایتی هلال احمر برای مقابله با کرونا نیز اشاره نمود و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر از شروع شیوع ویروس کرونا در کشور اقدامات حمایتی خودرا با محوریت کارهای داوطلبانه و با مشارکت خیرین و داوطلبان آغاز نموده و بسته های معیشتی و بهداشتی ویژه خانواده های متاثر از کرونا را تامین و در سراسر کشور توزیع کرده است.

رئیس هلال احمر همین طور با اعلان اینکه کمبود تامین دستگاه اکسیژن ساز برای بیماران بصورت امانی برطرف شده است، اضافه کرد: با توسعه بانکهای امانات تجهیزات پزشکی، تشکیل کمپین اهدای نفس و نیز تامین و تجهیز خانه های هلال سراسر کشور به کپسول های اکسیژن و دستگاه های اکسیژن ساز، حالا بیماران نیازمند می توانند برای تامین تجهیزات درمانی به مراکز هلال احمر مراجعه کنند.

وی در آخر اشاره کرد: سازمان جوانان هلال احمر نیز از شروع شیوع این بیماری با اجرای طرح های متنوع همچون آمران سلامت، ناظران سلامت، خادمان حسینی و... به سفارش بر رعایت پروتکل ها و موازین بهداشتی میان مردم پرداخته و در همین راستا امدادگران هم در قالب طرح غربال گری کرونا ویژه مسافران ورودی از مبادی مرزی کشور، به کنترل این بیماری در کشور کمک کرده اند.
1400/07/18
11:55:24
5.0 / 5
125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است