تاثیر تغییرات اقلیمی بر تغییر طعم و بوی قهوه

مطالعات نشان می دهد؛

تاثیر تغییرات اقلیمی بر تغییر طعم و بوی قهوه مین فود: تحقیقات جدید نشان میدهد که تغییرات آب و هوایی ممکنست شرایط رشد مورد نیاز برای یک قهوه عالی را از بین ببرد.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از وب مد، قهوه، بومی کشور اتیوپی، در بیش از ۲۷ میلیون هکتار در سطح جهان، عمدتا در مزارع کوچک در بیش از ۵۰ کشور، کشت می شود. در آب و هوای گرمسیری با درجه حرارت متوسط و خاک غنی بهترین عملکرد را دارد. شرایط ایده آل برای رشد گیاه قهوه شامل دمای بین ۱۴ تا ۲۰ درجه سانتیگراد، بارندگی سالانه بین ۱۰۰ تا ۲۷۰ سانتیمتر و فصل خشک سالانه که ۱ تا ۳ ماه طول می کشد.
دانشمندان استدلال می کنند از آنجا که این شرایط بهینه درحال کم شدن است و آب و هوا گرم تر می شود، ممکنست بطور فزاینده ای تفاوت در طعم قهوه ایجاد شود. آنها خاطرنشان می کنند که تغییرات در تعادل شیمیایی گیاه قهوه می تواند نه فقط بو و طعم بلکه ترکیبات مربوط به سلامت و تغذیه انسان را نیز تحت تأثیر قرار دهد.
آنها نتیجه گیری خودرا برمبنای داده های ۷۳ مطالعه انتشار یافته بیان نمودند که بر عوامل محیطی و شیوه های کشاورزی در رابطه با تغییرات آب و هوایی و همین طور سازگاری با تغییر الگوهای آب و هوایی متمرکز بود.
محققان دریافتند مزارع واقع در ارتفاعات به طور معمول دانه های قهوه را با بهترین طعم و عطر تولید می کنند. شرایطی که کیفیت قهوه را به خطر می اندازد شامل گرما و نور بیش از اندازه و آب خیلی کم است که به خاطر خشکسالی های در رابطه با تغییرات آب و هوایی متداول هستند. قهوه همین طور در مقابل افزایش سطح دی اکسید کربن که حاصل سوزاندن سوخت های فسیلی است، لطمه پذیر است.
برخی از تکنیک های کشاورزی که می توانند این اثرات را از بین ببرند عبارتند از ساختارهای سایه برای محدود کردن قرار گرفتن در معرض نور و کاهش گرما در مزارع و رشد گیاهان قهوه مقاوم در مقابل آب و هوا.
مطالعات بررسی شده، آزمایش های کنترل شده ای نبودند که دقیقاً ثابت کنند چه چیزی قهوه را در مقابل تغییرات آب و هوایی محافظت می کند. نویسندگان خاطرنشان می کنند که تحقیقات بیشتری برای کشف راهکارهای مفید مورد نیاز است.


منبع:

1400/09/05
21:15:25
5.0 / 5
241
تگهای خبر: آب , برند , تغذیه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است