غربالگری عوامل خطر بیماری های سالمندان در تهران انجام می گردد

غربالگری عوامل خطر بیماری های سالمندان در تهران انجام می گردد مین فود: تهران - رئیس مركز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بر ضرورت شناسایی و تشخیص بیماری های سالمندی تصریح كرد و اظهار داشت: غربالگری و تشخیص عوامل خطر بیماری های دوران میانسالی و سالمندی، اوایل اردیبهشت سال آینده در تهران انجام می گردد.


دكتر احمد دلبری روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار علمی ایرنا اضافه كرد: مقدمات این طرح با همكاری وزارت بهداشت و شهرداری تهران فراهم شده و این كار همزمان با هفته سلامت در اوایل اردیبهشت سال آینده اجرایی خواهد شد.
وی با اشاره به اینكه این طرح در قالب مطالعه طولی آینده نگر (كوهورت) «از میانسالی تا سالمندی ایران» به اجرا در می آید، اظهار داشت: این طرح به منظور پایش بیماری افراد بالای 45 سال برای شناسایی فاكتورهای خطر در رابطه با بیماری های میانسالی و سالمندی انجام می گردد.
دكترای تخصصی طب سالمندان بیان كرد: پایش سلامت این افراد با تمركز حوزه های، سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و حتی سلامت معنوی انجام می گردد تا فاكتورهای خطر این افراد بدست آید.
وی بیان كرد: این مورد فقط یك طرح پژوهشی نبوده بلكه با پایش سلامت افراد ضمن شناسایی فاكتورهای خطر، اقدامات لازم برای درمان و توانمندسازی آنان انجام می گردد.
رئیس مركز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی اظهار داشت: در این طرح می خواهیم عوامل خطر دوران میانسالی و سالمندی را شناسایی و اثر آن را طی 10 تا 15 سال آینده بررسی نماییم تا اقدامات لازم برای رفع آنها انجام گیرد.
دكترای تخصصی طب سالمندان با اشاره به اینكه تاثیر ریسك فاكتورها مانند دیابت، چاقی و اضافه وزن برروی سالمندی در این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت، بیان كرد: در قالب این طرح تاثیر عوامل خطر بر سلامت روان بررسی می گردد.
وی كاهش فعالیت های بدنی و شیوه زندگی غلط را همچون عوامل خطری خیلی از بیماری ها اعلام نمود و اظهار داشت: ایرانیان فعالیت فیزیكی مناسب و شیوه زندگی درستی ندارند و این مورد سبب شده عوامل خطر در كشور در دوران سالمندی بیشتر باشد.
رئیس مركز تحقیقات سالمندی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با اشاره به اینكه شهروندان بالای 45 سال منطقه 3 شهرداری تهران در این طرح حضور خواهند داشت، اظهار داشت: جمعیت حدود 124 هزار نفری بالاتر از 45 سال در این منطقه نشان داده است كه این منطقه در تهران بیشترین سالمند را دارد و به هیمن منظور این طرح در منطقه 3 شهرداری تهران اجرا می گردد.حدود 40 درصد جمعیت منطقه 3 سنی بیش از 45 سال دارند.
علمی ** 1201 ** خبرنگار: عبدالكریم جبارپور * انتشار: امید غیاثوند


1396/11/20
22:29:57
5.0 از 5
4800
تگهای خبر: بیماری , سلامت , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است