اخطار مجدد قالیباف درباره تبعات واریز نشدن سهم وزارت بهداشت از مالیات بر ارزش افزوده

در نشست اعضای كمیسیون بهداشت و درمان مطرح شد؛

اخطار مجدد قالیباف درباره تبعات واریز نشدن سهم وزارت بهداشت از مالیات بر ارزش افزوده به گزارش مین فود رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به برخی گلایه ها از پرداخت نشدن سهم حوزه سلامت از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: یک درصد از ۹ درصد درآمد مالیات بر ارزش افزوده سهم وزارت بهداشت است و باید در پانزدهم هر ماه این رقم به صورت مستقیم برای این وزارت واریز شود و اگر این رقم در زمان مقرر برای حوزه سلامت واریز نشود به صورت جدی و صریح مساله را پیگیری می نماییم.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در نشست امروز (سه شنبه ۷ تیرماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اشاره به پیگیری نمایندگان درباره واریز نشدن سهم ده درصدی وزارت بهداشت از سرفصل هدفمندی یارانه ها و نیز سهم یک درصد این حوزه از درامد حاصل از مالیات بر ارزش افزوده اظهار داشت: سهم یک درصدی وزارت بهداشت ازمالیات بر ارزش افزوده باید پانزدهم هر ماه بصورت مستقیم برای این وزارتخانه واریز شود و این مسئله هیچ جای تاخیر یا بحث دیگری ندارد.
وی اشاره کرد: همانطور که هفته گذشته در صحن مجلس نیز تاکید کردم این مبلغ باید بصورت منظم در نیمه هر ماه واریز شود و اگر چنین نشود این مسئله را بصورت ویژه و صریح پیگیری خواهم کرد.
رییس مجلس همین طور با انتقاد از این که ۱۲ میلیون مترمربع در زمینه سلامت ساختمان های مربوط به پروژه های نیمه تکمیل و رها شده داریم، اظهار نمود: این شرایط در حالی است که با یک برنامه دقیق در دهه گذشته حداقل نیمی از پروژه های امکان رسیدن به بهره برداری و ارائه خدمات به مردم را داشت اما متاسفانه این مسئله مورد توجه قرار نگرفت.
قالیباف در همین زمینه با اشاره به اینکه متاسفانه بنظر می رسد به دلیلهای مختلف، قدرت حل مسئله را در عرصه های مختلف از دست داده ایم، اشاره کرد: بااینکه مشکلات را تشخیص می دهیم و امکان حل و فصل آنرا داریم اما قدرت حل مسئله نداریم و این مشکلی جدی است که نتیجه نحوه حکمرانی ما در کشور است و این شیوه باید تغییر کند تا بتوانیم بر مشکلات غلبه نماییم.
رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این لطمه شناسی از شیوه حکمرانی کشور به زمان تدوین برنامه هفتم توسعه اشاره نمود و با اشاره به تاثیر این برنامه در مدیریت مشکلات مختلف کشور اظهار داشت: در تدوین برنامه هفتم باید مراقبت نماییم که مثل گذشته آرزوها به قانون تبدیل نشود، بلکه با تمرکز بر مشکلات اساسی کشور به نحوی برنامه نویسی نماییم که این برنامه بتواند کشور را از شرایط فعلی خارج کند.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب برای مسئله محور بودن برنامه هفتم اظهار داشت: اگر در برنامه هفتم به ۳ تا ۴ مسئله اصلی کشور دقت کنیم، می توانیم اطمینان داشته باشیم که این موارد در برنامه حل و فصل خواهد شد که به رفع خیلی از مشکلات منجر می شود.
منبع:

1401/04/08
11:42:01
5.0 از 5
568
تگهای خبر: برنامه , بهداشت , خدمات , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است