شناسایی نخستین مورد فلج اطفال در آمریکا طی یک دهه

شناسایی نخستین مورد فلج اطفال در آمریکا طی یک دهه به گزارش مین فود مقامات ایالات متحده از شناسایی نخستین مورد فلج اطفال در این کشور در مدت نزدیک به یک دهه خبر دادند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، مقامات بهداشت ایالت نیویورک روز گذشته (پنجشنبه) اعلام نمودند برای نخستین بار در مدت نزدیک به یک دهه ویروس بیماری فلج اطفال در ایالات متحده شناسایی شد.
این عفونت برای نخستین بار در ایالات متحده از سال ۲۰۱۳ تابحال مشاهده شده است و در یک مرد واکسینه نشده ساکن در شمال غرب شهر نیویورک شناسایی شد. بنابر اعلام مقامات آمریکا، تلاش ها برای تعیین منشاء عفونت شروع شده است.
گفته شده این جوان ۲۰ ساله از بیمارستان مرخص شده است و می تواند بایستد اما در راه رفتن مشکل دارد.
فلج اطفال یک بیماری عصبی بسیار مسری است که بیشتر کودکان را مبتلا می کند. بروز علایم آن امکان دارد تا ۳۰ روز زمان ببرد و می تواند خفیف و شبیه آنفلوآنزا باشد اما این بیماری می تواند سبب فلج و مرگ شود.
به گزارش خبرگزاری آناتولی، دپارتمان بهداشت ایالت نیویورک به بیمارستان های محلی و پزشکان اخطار داده اند که برای مواجهه با موارد دیگر مبتلا شدن آماده باشند. در حالیکه اغلب آمریکایی ها در مقابل فلج اطفال واکسینه شده اند، مقامات بهداشتی از افرادی که در مقابل این بیماری واکسینه نشده اند، درخواست نمودند برای واکسیناسیون اقدام نمایند.
منبع:

1401/04/31
13:00:05
5.0 از 5
240
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است