میرمحمدی: سازمان برنامه باید ماهانه ۵ و نیم همت به حساب بیمه ها واریز نماید

بررسی عملكرد وزارت بهداشت در اجرای طرح دارویاری

میرمحمدی: سازمان برنامه باید ماهانه ۵ و نیم همت به حساب بیمه ها واریز نماید به گزارش مین فود نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اظهار داشت: سازمان برنامه و بودجه باید ماهانه 5.5 همت به حساب بیمه ها واریز نماید تا افزایش قیمت دارو بوسیله داروخانه ها جبران شود و مردم دراین زمینه لطمه نبینند.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، سیدجلیل میرمحمدی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس و در جریان بررسی گزارش کمیسیون بهداشت درباره عملکرد وزارت بهداشت و درمان در اجرای طرح دارویاری با اشاره به مزایا این طرح اظهار داشت: بیمه شدن تعدادی زیادی، تحت پوشش قرار گرفتن ۳۶۶ قلم دارو، پشتیبانی از تولید دارو در داخل، عدم افزایش قیمت داروهای تحت پوشش و پیش گیری از قاچاق، حسن اجرای طرح دارویاری است.
وی با قدردانی از رئیس مجلس برای پیگیری جهت اختصاص منابع حاصل از سهم یک درصد از ارزش افزوده و تامین منابع مالی برای تهیه هزار دستگاه آمبولانس اظهار داشت: باید مجلس در این طرح حضور جدی پیدا کند. همین طور سازمان برنامه باید ماهانه ۵.۵ همت از مابه التفاوت ارز ترجیحی و ارز آزاد به حساب بیمه ها واریز نماید.
میرمحمدی باردیگر اشاره کرد: سازمان برنامه و بودجه باید ماهانه ۵.۵ همت(هر همت، هزار میلیارد تومان است) به حساب بیمه ها واریز نماید تا افزایش قیمت دارو بوسیله داروخانه ها جبران شود و مردم دراین زمینه لطمه نبینند. همین طور باید وزارت خانه های اقتصادی و کار و بانک مرکزی با یکدیگر همکاری داشته باشند. وزارت بهداشت مجری طرح دارویاری است و محور اصلی موفقیت یا عدم موفقیت این طرح سازمان برنامه و بودجه است.
نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس افزود: در ۴ ماه ابتدایی سال که این طرح اجرا نشد، یک میلیارد دلار ارز توسط دولت تخصیص یافت که ۷۰۰ میلیون آن تامین نشده است.
میرمحمدی در آخر اظهار داشت که بیمارستان های دولتی و مراکز و کلینیک های دولتی برای دارو به مشکل تامین اعتبار برخورد کردند که ضروریست به این مساله ورود نماییم.
منبع:

1401/05/11
11:52:57
5.0 از 5
95
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است