مکمل های ویتامین D در کمک به استخوان ها بی فایده هستند

ادعای جدید محققان؛

مکمل های ویتامین D در کمک به استخوان ها بی فایده هستند به گزارش مین فود یک مطالعه جدید بزرگ نشان داده است سالمندانی که مکمل های ویتامین D را برای بهبود سلامت استخوان های خود و پیشگیری از شکستگی ها مصرف می کنند، فقط وقت و پول خویش را تلف می کنند.به گزارش مین فود به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «مریل لباف»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون، می گوید: «ما دریافتیم که مکمل ویتامین D سبب کاهش شکستگی در شرکت کنندگان نمی گردد.»
در این مطالعه، بیشتر از ۲۵۰۰۰ سالمند به صورت تصادفی ۲۰۰۰ واحد ویتامین D یا دارونما مصرف کردند و سپس به صورت متوسط به مدت پنج سال تحت نظر قرار گرفتند. میانگین سنی شرکت کنندگان ۶۷ سال بود.
در طول دوره مطالعه، نزدیک به ۲۰۰۰ شکستگی استخوان در میان بیشتر از ۱۵۰۰ شرکت کننده رخ داد. با این وجود، به نظر می آید مصرف ویتامین D هیچ تأثیری بر این که چه کسی گرفتار شکستگی شده و چه کسی نشده، نداشته است.
لباف اظهار داشت: «تصور می شد ویتامین D به بهبود سلامت استخوان کمک می نماید چونکه برای جذب کلسیم بدن شما ضروریست.»
وی در ادامه اضافه کرد: «از نظر مکانیکی، ویتامین D امکان دارد از سلامت استخوان حمایت کند و معدنی شدن استخوان را بهبود بخشد، چونکه جذب کلسیم را زیاد می کند و ۹۹ درصد کلسیم در استخوان ذخیره می شود.»
وی تصریح کرد: «علاوه بر این، بعضی از بیماری های استخوانی مانند راشیتیسم با کمبود شدید ویتامین D در افراد مرتبط می باشد.»
لباف اظهار داشت: «اکثر مردم ویتامین D کافی را به صورت طبیعی از راه پوست خود دریافت می کنند، که با قرارگیری در معرض نور خورشید تولید می شود.»
این ماده همینطور در شیر، تخم مرغ و غلات حاوی ویتامین D و همینطور در ماهی هایی مانند سالمون، قزل آلا و تن یافت می شود.


منبع:

1401/05/15
10:08:12
5.0 از 5
95
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است