سفارش های طب ایرانی برای درمان آنفلوانزا

رضایی پور اعلام كرد؛

سفارش های طب ایرانی برای درمان آنفلوانزا به گزارش مین فود، یک متخصص طب ایرانی درمورد درمان آنفلوانزا سفارش هایی را ارائه نمود.ناصر رضایی پور در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اگر فردی گرفتار آنفلوانزا شد چگونه می تواند علایم خویش را کنترل کند. اگر علایم شامل آبریزش بینی ساده است یعنی فرد خلط ندارد و فقط آبریزش بینی دارد، بهترین کار استفاده از بخورها است. بخور آویشن، بخور بابونه، بخور شلغم در این حوزه بسیار می توانند کمک کننده باشند.
وی اضافه کرد: استفاده از آنتی هیستامین ها، داروهایی مثل ادالت کلد و … که جلوی آبریزش بینی را می گیرند، به ضرر شما هستند. بهتر است رسوبات اضافه ای که در ناحیه سینوس ها و مغز جمع شده، از طریق طبیعی خودش که در واقع ایجاد زکام است، دفع شود نه این که جلوی آن گرفته شود. اگر گرفتار گلودردهای ساده، سوزش گلو و… هستید بهترین کار استفاده از قرقره آب نمک رقیق روزی دو سه بار است و نوشیدن شربت عسل رقیق و عسل آب لیمو می تواند کمک کننده باشد.
این متخصص طب ایرانی تصریح کرد: اما اگر گرفتار گلودرد چرکی شدید، تب و گلودردهای شدید هستید، امکان دارد بیماری شما دیگر ویروسی نباشد و گرفتار آنفلوانزای ساده نشده باشید که عامل آن باکتری است. در این صورت باید حتما به پزشک متخصص رجوع کنید.
رضایی پور عنوان کرد: دو عارضه دیگر، سرفه ها هستند که می توانند خشک یا خلط دار باشند، اگر سرفه ها خشک است می توانید از دمکرده گل ختمی یا عناب و یا گل پنیرک استفاده کنید و با مصرف روزی یک یا دو بار می توانید سرفه ها را کنترل کنید و بینی خویش را با روغن بنفشه چرب کنید.
وی افزود: اما اگر سرفه هایتان خلط دار است، در این صورت بهتر است از دمنوش آویشن استفاده کنید. که هم میتوان آنرا به تنهایی بهره برد و هم آویشن و زوفا و بابونه که بهتر است با عسل شیرین شود و در این مورد بینی خویش را با روغن سیاهدانه چرب کنید.
وی اظهار داشت: امیدوارم با به کارگیری این روش ها از مصرف داروهای شیمیایی بی نیاز باشید.


منبع:

1401/09/02
14:56:03
5.0 از 5
387
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است