درمان واریس با مصرف ویتامین امکان پذیر است؟

درمان واریس با مصرف ویتامین امکان پذیر است؟ مین فود: خراسان رضوی وریدهای واریسی دقیقا زیر سطح پوست به رنگ بنفش یا آبی ظاهر می شوند، آنها محصول رگ های خونی متورم هستند که سبب شده اند ورید فراتر از شکل یک ورید طبیعی برآمده شود. بطور معمول رگ های واریسی در اندام های تحتانی مانند مچ پا، ساق پا یا پا دیده می شوند.


به نقل از هلث، افراد مسن، افرادی که حامله هستند یا کسانی که سابقه خانوادگی این بیماری را دارند امکان دارد در معرض خطر مبتلاشدن به واریس باشند. علاوه بر این، عواملی مانند سیگار کشیدن، سبک زندگی کم تحرک، اضافه وزن، یا برخی شرایط سلامتی نیز امکان دارد شانس مبتلاشدن به واریس را بالا برند.
برای برخی افراد، رگ های واریسی می توانند علایم درد یا خارش ایجاد کنند و برای دیگری امکان دارد در درجه اول یک نگرانی زیبایی شناختی باشند. بااینکه روش های درمانی در دسترس هستند، تعدادی از افراد بدنبال درمان های خانگی هستند که می توانند به کاهش ظاهر رگ های واریسی کمک کنند اما آیا امکان دارد ویتامین K بتواند یکی از این درمان ها باشد؟
واریس در وهله اول در نتیجه ضعیف شدن دیواره سیاهرگ ظاهر می شود که می تواند ناشی از پوشیدن لباس های تنگ، تغییرات هورمونی یا فقط به علت افزایش سن باشد. همانطور که این اتفاق رخ می دهد، افزایش فشار خون دیواره های سیاهرگ را وادار می کند تا منبسط شوند و جریان خون را در جهتی که باید حرکت نماید دشوارتر می کند. هنگامی که جریان خون برگشت یا در رگ ها تجمع پیدا کرد، نتیجه آن برآمدگی مشخصی خواهد بود که مشخصه رگ های واریسی است.
ویتامین K به روش های مختلفی همچون تقویت استخوان و توانمندسازی توانایی های لخته شدن خون به بدن کمک می نماید. از آنجاییکه ویتامین K در سلامت خون ما نقش دارد، منطقی است فکر نماییم که امکان دارد به کاهش ظاهر رگ های واریسی کمک نماید. از این گذشته، می توانید کرم های ویتامین K را در داروخانه ها بیابید که به عنوان یک محصول موضعی مخصوص پوست ما طراحی شده اند.
ویتامین K با بهبود خاصیت ارتجاعی رگ های خونی و سلامت کلی عروق می تواند به برخی از عوامل پیری همچون ظاهر کششی، رگ های واریسی، کبودی، پف زیر چشم، حلقه های تیره و سایر بیماری هایی که دارای عروق هستند کمک نماید.


دکتر سجل شاه، متخصص پوست اظهار داشت: با این وجود، به نظر می آید که همه کارشناسان با این مفهوم موافق نیستند.
در حالیکه ویتامین K امکان دارد از سلامت خون ما حمایت کند، تعدادی از متخصصان احساس می کنند که در کاهش ظاهر رگ های واریسی تأثیر چندانی نخواهد داشت. دلیل آن این است که واریس را یک بیماری وریدی در نظر می گیرند.
طبق گفته مرکز ترمیم ورید، ویتامین K روش موثری برای درمان علت زمینه ای نیست که موجب این بیماری می شود.
همین طور بیماری وریدی، رگ های عنکبوتی می توانند رنگی شبیه به رگ های واریسی داشته باشند. دکتر نیل رینولدز، بنیان گذار کلینیک ورید در کارولینای جنوبی اظهار داشت که در زمان خود به عنوان یک پزشک، نمی توانست حتی یک مورد را ذکر کند که در آن یک بیمار بتواند با افزایش ویتامین، ظاهر رگ های عنکبوتی را کم کند.
دکتر رینولدز اظهار داشت: ما هیچ مدرکی در خصوص این که ویتامین K سلامت رگ ها را بهبود می بخشد نداریم.
در عوض، روش های کم تهاجمی مانند اسکلروتراپی یا دیگر موارد روش های درمانی موثرتری برای کاهش ظاهر سیاهرگ های عنکبوتی و واریس هستند.
در حالیکه امکان دارد استفاده از ویتامین K پس از عمل به کاهش کبودی پس از عمل کمک نماید اما این ماده مغذی نمی تواند به تنهایی رگ های واریسی را درمان کند.
منبع:

1401/12/24
13:35:44
5.0 از 5
196
تگهای خبر: آب , اضافه وزن , برند , بیمار
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است