احساساتی که نشان میدهد ضریب هوشی شما بالا است

احساساتی که نشان میدهد ضریب هوشی شما بالا است مین فود: خراسان رضوی نتایج مطالعات نشان می دهد که احساس شادی و رضایت با داشتن ضریب هوشی بالاتر مرتبط می باشد.


به نقل از هلث، تجربه احساسات مثبت، احساس سرزندگی و هوشیاری کامل بیان کننده هوش بالاتر است.
نتایج این تحقیق حاصل دو مطالعه بر روی ۴۴۰ نفر است که آزمون های شخصیت و رفاه/خوشبختی را تکمیل کردند.
پژوهشگران دریافتند، زمانی که صحبت از انجام وظیفه شد، افراد با هوش بالاتر چه قبل و چه پس از آن استرس کمتری داشتند همین طور بیشتر درگیر بودند.
افرادی که شادتر و سرزنده تر بودند با عباراتی مانند در درک مسائل سریع هستم، دایره لغات غنی و تعامل فکری دارم همین طور دوست دارم مسائل پیچیده را حل کنم، موافق بودند.
پاسخ های مثبت به این سوالات با یک آزمون هوش سیال واقعی که به آنان داده شد مطابقت داشت به عبارت دیگر، افراد باهوش در مورد باهوش بودن حق داشتند، آنان فقط احساس باهوش بودن نداشتند. هوش سیال به سرعت کار مغز اشاره دارد. مانند قدرت یک موتور یا سرعتی است که کامپیوتر می تواند اطلاعات را پردازش کند.
نتایج نشان داد که هوش بطور کلی با استرس کمتر (پریشانی و نگرانی کم و درگیری با کار زیاد) قبل و پس از آزمون های هوش مرتبط می باشد حتی بدون انجام آزمون، افرادی با ضریب هوشی بالاتر احساس شادی و انرژی بیشتری داشتند.
دلیل ارتباط ضریب هوشی و شادی می تواند به میزان اهمیت باهوش بودن در فرهنگ های غربی باشد.
پژوهشگران بیان کردند: جالب است که حتی در مطالعه شماره یک که در آن هیچ الزامی برای انجام کار فکری وجود نداشت، هوش با احساسات همبستگی داشت.
حداقل در فرهنگ های غربی، عقل ممکنست از اهمیت کافی برای طرحواره شخصی برخوردار باشد که بر عملکرد عاطفی عمومی تاثیر بگذارد.
منبع:

1402/03/08
12:34:45
5.0 از 5
216
تگهای خبر: تجربه , زندگی , كامپیوتر
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است