احتمال حمله قلبی در این ساعت از روز بیشتر است

احتمال حمله قلبی در این ساعت از روز بیشتر است به گزارش مین فود، ایسکانیوز نوشت:  از آنجاییکه هورمون های استرس افراد بامداد ها جهت کمک به بیدار شدن، بیشتر افزایش خواهد یافت، احیانا افراد بامداد ها در معرض خطر حمله قلبی قرار می گیرند.


حمله قلبی امکان دارد به آرامی و با درد قفسه سینه شروع شود و زنان امکان دارد تنگی نفس یا درد در گردن یا فک را تجربه کنند اما باید بدانید که بعضی از حملات قلبی به علت این که علائمی ندارند مورد توجه افراد قرار نمی گیرند.
قلب شما در طول روز به سختی کار می کند و اکسیژن را از ریه ها به بقیه بدن می برد و در عین حال دی اکسید کربن را از سیستم بدن شما خارج می کند. برای اطمینان از گردش خون کافی، خون شما تحت مقدار معینی فشار قرار دارد تا این کار را انجام دهد. بیماری قلبی زمانی اتفاق می افتد که بافت چربی در شریان های شما جمع و سبب می شود قلب شما سخت تر کار کند. حمله قلبی زمانی رخ می دهد که بخشی از این بافت چربی پاره شود و یکی از شریان ها را مسدود کند.
از آنجاییکه هورمون های استرس افراد بامداد ها جهت کمک به بیدار شدن، بیشتر افزایش خواهد یافت، احیانا افراد بامداد ها در معرض خطر حمله قلبی قرار می گیرند.
ریتم شبانه روزی شما می تواند بر فشار خون و ضربان قلب شما تأثیر بگذارد و بر مبنای نتایج تحقیقی که در سال ۲۰۱۹ در نشریه Circulation انتشار یافت، از آنجاییکه میزان فشار خون و ضربان قلب در ساعات بامداد بیشتر هستند، احتمال بروز حمله قلبی بیشتر است، بخصوص اگر ریتم شبانه روزی بدن خویش را مختل کنید.
بر مبنای نتایج تحقیق دیگری که در سال ۲۰۱۴ در نشریه Blood انتشار یافته است، پروتئین خاصی که از تجزیه لخته های خون جلوگیری می کند، مهارکننده فعال کننده پلاسمینوژن پروترومبوتیک-۱، بامداد ها به اوج خود می رسد. این مورد می تواند یکی از دلایلی باشد که سبب می شود حملات قلبی در بامداد بیشتر اتفاق بیفتد.

غدد آدرنال شما بامداد ها آدرنالین بیشتری ترشح می کنند که می تواند سبب پارگی در بعضی از پلاک های عروق کرونر شود.
بعضی از حملات قلبی امکان دارد در بامداد بدتر شوند؛ نتایج تحقیق منتشرشده در سال ۲۰۱۱ در نشریه BMJ Heart تأثیر زمان روز را بر انفارکتوس میوکارد با ارتفاع ST بررسی کرد که نشان دهنده صدمه به حفره های پایینی قلب است.
هم چنین محققان درحال بررسی تأثیر یک پروتئین خاص، فاکتور شبه کروپل ۱۵ (KLF-۱۵) بر روی افراد مبتلا به بیماری قلبی هستند چونکه تحقیق انجام شده در سال ۲۰۲۰ در نشریه Circulation نشان داد که این پروتئین اثر محافظتی بر قلب دارد و طی ساعات بامداد در بالاترین حد خود قرار می گیرد. آنان دریافتند که افراد مبتلا به بیماری قلبی سطوح پایین تری از این پروتئین دارند. محققان به دنبال راه هایی برای هدف قرار دادن فاکتور شبه کروپل ۱۵ بعنوان درمانی برای بیماری های قلبی هستند.
بر مبنای گفته کلینیک مایو، در عین حال، می توانید با انجام روزانه ۳۰ تا ۶۰ دقیقه ورزش، سلامت قلب خویش را بهبود ببخشید.
رژیم های غذایی سالم برای قلب مانند برنامه غذایی دش (DASH) می توانند فشار خون و کلسترول را با محدود کردن قند، نمک، کربوهیدرات های فرآوری شده، الکل و چربی های اشباع شده کاهش دهند.
باآنکه وزن مناسب می تواند خطر مبتلا شدن به بیماری قلبی را کم کند اما دور کمر شما می تواند تخمین بهتری از چربی شکمی به شما بدهد که با بیماری قلبی مرتبط می باشد. این میزان شامل کمتر از ۴۰ اینچ (۱۰۱.۶سانتی متر) دور کمر برای مردان و ۳۵ اینچ (۸۸.۹سانتی متر) برای زنان است.
کاستن استرس و داشتن خواب با کیفیت در هر شب هم خطر حمله قلبی را می کاهد.
2323منبع:

1402/06/30
14:15:09
5.0 از 5
224
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , تجربه
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است