کدام خوراکی ها میکروب معده را از بین می برند؟

کدام خوراکی ها میکروب معده را از بین می برند؟ به گزارش مین فود، برنا نوشت: از بین بردن میکروب های معده راه های مختلفی دارد که یکی از آنها خوردن غذاهای ضد میکروبی است.


لازم به ذکر است که در صورت مشاهده علائمی که حاکی از عفونت با میکروب معده است، علاوه بر تجویز آنتی بیوتیک مناسب، برای تعیین یک برنامه درمانی مشخص، با پزشک مشورت شود، برای اینکه این میکروب ممکنست عوارض جدی مانند: زخم معده و سرطان معده بوجود آورد.
خوردنی هایی که به از بین بردن میکروب های معده کمک می کند عسل
عسل با خواص ضد باکتریایی خود شناخته شده است و یک مطالعه نشان داده است که عسل مانوکا دارای اثری است که به کشتن میکروب های معده و توقف رشد آن در سلول های اپیتلیال معده کمک می نماید.
ماست
یک مطالعه انتشار یافته در مجله تحقیقات گوارشی در سال ۲۰۱۷ نشان داده است که خوردن ماست بیش از پنج بار در هفته به صیانت از معده در مقابل اثرات هلیکوباکتر پیلوری، علاوه بر کنترل علایم این بیماری کمک می نماید.
چای سبز
برمبنای یک بررسی در سال ۲۰۱۴ که در Frontiers Microbiology انتشار یافت، چای سبز حاوی پلی فنول هایی است که به مبارزه با استرس اکسیداتیو و عفونت ها کمک می نماید و آنرا به یکی از غذاهایی تبدیل می کند که میکروب های معده را از بین می برد.
روغن زیتون
روغن زیتون به سبب نقشی که در مبارزه با عفونت دارد، ممکنست در کشتن میکروب های معده و کاهش رشد آن نقش داشته باشد.
ریشه شیرین بیان
یکی از موثرترین درمان های طبیعی برای درمان زخم معده ریشه شیرین بیان به سبب اثرات ضد باکتریایی و نقش آن در افزایش سرعت ریشه کنی است.
برگ آلوئه ورا
برگ های آلوئه ورا یکی از درمان های طبیعی است که برای خیلی از بیماریها استفاده می شود. یک مطالعه نشان داده است که ژل استخراج شده از برگ های آلوئه ورا در از بین بردن میکروب های معده و توقف رشد آن نقش دارد.
جوانه کلم بروکلی
جوانه کلم بروکلی حاوی سولفورافان است و مطالعات حیوانی اثر این ترکیب را در توقف رشد میکروب های معده نشان داده است. این امر کلم بروکلی را در زمره غذاهایی قرار می دهد که میکروب های معده را از بین می برند.
شیر
شیر حاوی برخی ترکیبات مانند: لاکتوفرین و گلیکوپروتئین است که اعتقاد بر این است که به مهار رشد میکروب های معده کمک می نماید.
توصیه های تغذیه ای برای از بین بردن میکروب های معده بجای سه وعده غذایی اصلی در طول روز، وعده های غذایی کوچک و مکرر مصرف کنید. برای رهایی از اضافه وزن و رسیدن به وزن ایده آل تلاش کنید، این کار را می توان با مراجعه به متخصص برای دریافت رژیم غذایی متناسب با شرایط بیمار انجام داد.
اجتناب از خوردن غذاهای اسیدی؛ بدین سبب که معده را تحریک می کند و موجب بدتر شدن علایم میکروب معده می شود و همین طور می توان از داروهای ضد اسید نیز استفاده نمود. در مورد مکمل های غذایی مناسب با پزشک خود مشورت کنید، برای اینکه تعدادی از پزشکان مکمل های امگا ۳ و پروبیوتیک ها را سفارش می کنند.

۲۳۳۲۳۳منبع:

1402/07/03
08:20:10
5.0 از 5
241
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است