خطرناک ترین وضعیت بدن برای سلامت قلب

خطرناک ترین وضعیت بدن برای سلامت قلب به گزارش مین فود، بهداشت نیوز نوشت: یک مطالعه جدید تایید می کند که هیچ چیز برای قلب بدتر از نشستن نیست.


دکتر «جو بلاجت»، نویسنده اول این مطالعه از مؤسسه ورزش کالج دانشگاهی لندن، اظهار داشت: «تحقیقات ما نشان داده است که باآنکه تغییرات کوچک در نحوه حرکت می تواند تاثیر مثبتی بر سلامت قلب داشته باشد، اما شدت حرکت هم اهمیت دارد.»
بلاجت در ادامه اضافه کرد: «مفیدترین تغییری که مشاهده کردیم، جایگزینی نشستن با فعالیت متوسط تا شدید بود که می تواند دویدن، پیاده روی سریع یا بالا رفتن از پله باشد. اساساً هر فعالیتی که ضربان قلب را بالا می برد و سبب می شود شما سریع تر نفس بکشید، حتی برای یک یا دو دقیقه، مفید می باشد.»
با این حال، این مطالعه نشان داده است که حتی ایستادن و خوابیدن و دراز کشیدن، وقتی صحبت از سلامت قلب به میان می آید، بر نشستن ارجحیت دارند.
بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در سراسر دنیا است. به قول محققان، در سال ۲۰۲۱، از هر سه مرگ یک نفر به علت بیماری قلبی فوت شد و تعداد افراد مبتلا به بیماری قلبی در سراسر دنیا از سال ۱۹۹۷ دو برابر شده است.
به قول محققان، ورزش می تواند فواید واقعی برای سلامت قلب و عروق داشته باشد و این تحقیقات دلگرم کننده نشان داده است که تغییرات کوچک در برنامه روزانه می تواند احتمال ابتلاء به حمله قلبی یا سکته مغزی را کم کند. این مطالعه نشان داده است که جایگزینی حتی چند دقیقه نشستن با چند دقیقه فعالیت بدنی متوسط می تواند BMI، کلسترول، و اندازه دور کمر را بهبود بخشد و فواید جسمی بسیار بیشتری داشته باشد.
در این گزارش، محققان داده های شش مطالعه را که بیشتر از ۱۵۰۰۰ نفر از پنج کشور را شامل می شد، جمع آوری کردند. ایده مطالعه این بود که چگونه رفتار حرکتی در طول ۲۴ ساعت شبانه روز با سلامت قلب مرتبط می باشد. هر یک از شرکت کنندگان از یک دستگاه پوشیدنی روی ران خود برای اندازه گیری فعالیت بدنی شأن در طول روز استفاده کردند و سلامت قلب شأن ارزیابی شد.
بنابر گزارش مفدا، محققان پی بردند تنها پنج دقیقه فعالیت متوسط و شدید به جای نشستن تاثیر قابل توجهی بر سلامت قلب داشت. کسانی که کمترین تحرک را داشتند، بیشترین سود را از تغییر رفتارهای کم تحرک به رفتارهای فعال تر دیدند.

233233


1402/08/26
19:48:53
5.0 از 5
115
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است