مزایای جراحی لاپاراسكوپی در درمان بیماری های زنان

مزایای جراحی لاپاراسكوپی در درمان بیماری های زنان مین فود: تهران- جراح لاپاراسكوپی پیشرفته اظهار داشت: جراحی لاپاراسكوپی یا كم تهاجمی مدتی است كه در ایران و به طوركلی دنیا مورد استفاده قرار گرفته و جایگزین برخی جراحی های باز بخصوص در حوزه بیماری های زنان شده است.


به گزارش روز شنبه ایرنا از چهارمین كنگره بین المللی تولیدمثل، دكتر شاهین خزعلی در آستانه برگزاری گارگاه جانبی چهارمین كنگره بین المللی تولید مثل در ارتباط با مبحث لاپاراسكوپی و بیماری های زنان تصریح كرد: بیماری آندومتریوز ازجمله بیماری های زنان بوده كه در صورت ضرورت می توان درمان آن را با استفاده از لاپاراسكوپی انجام داد، البته پزشكان مربوطه در این زمینه باید آموزش دقیقی فراگیرند.
جراح لاپاراسكوپی پیشرفته اظهار داشت: هر چند كه انواع مختلف جراحی عوارضی به همراه دارد ولی جراحی لاپاراسكوپی درد و عفونت كمتری را برای بیمار به همراه داشته و مدت زمان بستری در بیمارستان را می كاهد.
خزعلی اضافه كرد: با استفاده از لاپاراسكوپی دوربین ها، بزرگ نمایی از داخل بدن خواهند داشت و جراح می تواند اقدامات مناسب را برای بیمار انجام دهد. البته در مورد هزینه های این جراحی باید اظهار داشت كه ابزار و وسایل لاپاراسكوپی گران تر از جراحی باز بوده ولی با عنایت به اینكه بیمار زودتر مرخص می گردد و درد كمتری دارد، گاهی این هزینه را توجیه می كند.
وی افزود: آندومتریوز یك بیماری شایع و خوش خیم در زنان بوده كه بیشتر در روزهای حاملگی آنها را گرفتار می كند و با دردهای شدید در هنگام قاعدگی همراه است. همینطور این مشكل در زنان ناباروری تولید كرده، ازاین رو برای درمان باید به پزشكانی كه حاذق بوده و تبحر دارند رجوع شود.
خزعلی بیان داشت: در بیماری آندومتریوز تخمدان و لوله های حالب، روده ها و اعضای داخل لگن هم گاهی درگیر شده و برای درمان نیاز به جراحی پیچیده دارد، ازاین رو درمان بیماری به شرایط و وسعت بیماری بستگی دارد.
علمی**1834*2017


1396/12/19
22:16:38
5.0 از 5
4882
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درد , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است