تاتو و خطر مبتلا شدن به عفونت در دوران حاملگی

تاتو و خطر مبتلا شدن به عفونت در دوران حاملگی مین فود: تهران-عفونت هایی مانند هپاتیت B و اچ.آی.وی ازجمله عفونت هایی هستند كه پس از تاتو زنان آبستن یا زنانی كه در دوران شیردهی بسر می برند، تهدید می كند؛ این عفونت ها می توانند در دوران حاملگی به جنین هم منتقل شوند.


به گزارش روز پنجشنبه خبرگزاری ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیكال نیوز تودی، تاتو یا خال كوبی یك تغییر دائمی در بدن شخص بوجود می آورد كه رهایی از آن اجتناب ناپذیر است.
اولین نگرانی كه انجام تاتو بخصوص در دوران حاملگی و شیردهی می تواند داشته باشد خطر مبتلا شدن به عفونت است.هرچند با رعایت فرآیندهای ضدعفونی می توان این خطر را كاهش داد اما هیچگاه نمی توان آن را به صورت كامل از بین برد.
از سوی دیگر، علائم این عفونت ها چند سال پس از مبتلا شدن مشخص می شوند؛ این عفونت ها را با انجام یك آزمایش از عملكرد كبد می توان تشخیص داد.
همچنین یك تاتوی تازه در واقع یك زخم روباز به حساب می آید و ازاین رو مستعد مبتلا شدن به عفونت است. تب ولرز، چرك و بروز زخم های قرمز در محل تاتو و یا اطراف آن از علائم تاتوی عفونی شده است.
ازسوی دیگر تحقیقات اندكی در مورد بی خطری و ایمنی رنگ های مورد استفاده در تاتو و دوران حاملگی زنان انجام شده است.این احتمال وجود دارد كه مواد شیمیایی موجود در رنگ های تاتو به جنین منتقل شود و بر رشد و تكامل وی بخصوص در 12 هفته اول حاملگی تاثیر گذارد.
همچنین شكل تاتو بسته به محلی كه در بدن انجام می گردد در دوران حاملگی با بزرگ شدن اندازه بدن تغییر می كند و پس از حاملگی هم هیچگاه به شكل اولیه خود باز نمی گردد.
علمی**2038**1440


1397/01/11
16:34:28
5.0 از 5
4694
تگهای خبر: برند
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است