بخش سلول درمانی در دانشگاه علوم پزشكی ایران افتتاح شد

بخش سلول درمانی در دانشگاه علوم پزشكی ایران افتتاح شد مین فود: تهران - بخش سلول درمانی مركز پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی ایران امروز سه شنبه در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران افتتاح شد.


رئیس دانشكده تكنولوژی های جدید دانشگاه علوم پزشكی ایران در حاشیه راه اندازی این بخش به خبرنگار علمی ایرنا اظهار داشت: كارآزمایی بالینی سلول درمانی بر روی بعضی از بیماری مانند آرتروز، سكته مغزی و بی اختیاری مدفوع در این بخش انجام می گردد.
دكتر محمد تقی جغتایی، هدف از طریق اندازی این بخش را گسترش فعالیت های كارآزمایی بالینی برای درمان بعضی از بیماری ها اعلام نمود و اظهار داشت: از این پس كارآزمایی های بالینی دانشگاه در این بخش صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: سلول های درمانی در «اتاق تمیز« كه در جنب این بخش قرار دارد تهیه شده و در اتاق عمل این بخش به بیماران تزریق می گردد.
رئیس دانشكده تكنولوژی های جدید دانشگاه علوم پزشكی ایران اضافه كرد: قبلا سلول های درمانی تهیه شده به بعضی از بیمارستان های تهران برای تزریق ارسال می شد كه با راه اندازی این بخش، ایمنی سلول های درمانی افزایش یافته است.
جغتایی با اشاره به اینكه سلول ها برپایه استانداردهای دنیا تهیه می شود، اظهار داشت: سلول های درمانی از فرد بیمار، بستگان وی تهیه شده یا اهدایی است.
وی ابراز امیدواری كرد كه این كار در آینده گسترش لازم را برای ورود به فعالیت های بالینی پیدا كرده تا بتوان خدمات مناسب تری به بیماران عرضه كرد.

** انجام نخستین تزریق سلول های درمانی غضروفی در بیمارستان مطهری
معاون بالینی مركز پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی ایران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نخستین عمل برای تزریق سلول های غضروفی به داخل مفصل در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران انجام شد.
دكتر مصطفی ده مرده ای تصریح كرد: همزمان با راه اندازی این مركز، تزریق سلول های غضروفی به داخل مفصل بر روی 3 بیمار انجام شده است.
وی ابراز امیدواری كرد كه با كسب نتایج مطلوب از كارآزمایی های بالینی و كسب تجربیات ارزنده، زمینه عرضه خدمات بهتر به بعضی از بییماران فراهم خواهد شد.
ده مرده ای با اشاره به اینكه یكی از پیشرفت های علم، استفاده از سلول های درمانی برای درمان بعضی از بیماری ها است، اضافه كرد: این شیوع برای درمان سوختگی، مفاصل و بیماری بی اختیاری مدفوع قابل استفاده می باشد.
بخش سلول درمانی مركز پزشكی بازساختی دانشگاه علوم پزشكی ایران با حضور دكتر مسعود ناصری پور، رئیس این دانشگاه و جمعی از پزشكان و محققان، امروز ( سه شنبه) در بیمارستان سوانح و سوختگی شهید مطهری تهران افتتاح شد.
علمی * 1201 *1440


1397/03/22
15:20:43
5.0 از 5
4415
تگهای خبر: بیماری , پزشك , خدمات , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است