مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با بیماری آسم مقابله می كند

محققان فرانسوی می گویند؛

مصرف بیشتر میوه و سبزیجات با بیماری آسم مقابله می كند مین فود: طبق نتایج یك مطالعه جدید، رژیم غذایی سرشار از میوه، سبزیجات و غلات كامل به كاهش علائم آسم كمك می نماید.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان دانشگاه پاریس عنوان می كنند افراد مبتلا به آسم می توانند با مصرف بیشتر میوه، سبزیجات و غلات كامل به كاهش علائم بیماری خود همچون دشواری در نفس كشیدن، درد سینه و سرفه كردن كمك كنند.
از سوی دیگر، كسانی كه رژیم غذایی ناسالم حاوی مصرف زیاد گوشت، نمك و مواد قندی دارند، احیانا به سختی علائم بیماری شان تسكین می یابد.
«رونالد آندریاناسولو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «رژیم غذایی سالم عمدتاً حاوی مصرف بالا میوه، سبزیجات و فیبر است. این نوع رژیم غذایی دارای خواص آنتی اكسیدانی و ضدالتهابی است و عناصر موجود در یك رژیم غذایی سالم احیانا به كاهش علائم كمك می نماید.»
وی در ادامه می افزاید: «رژیم غذایی كمتر سلامت، شامل مصرف بالا گوشت، نمك و مواد قندی است و این عناصر دارای قابلیت های التهاب زا هستند كه احیانا به تشدید علائم آسم منجر می شوند.»
این نتایج نشان داده است در مورد مردان و زنان مبتلا به آسم كه از رژیم غذایی سالم پیروی می كنند احتمال كاهش علائم بیماری به ترتیب ۶۰ و ۲۷ درصد كاسته می شود.
در این تحقیق، محققان داده های ۳۴، ۷۷۶ نفر را بررسی كردند.
در مجموع مردانی كه رژیم غذایی سالم تری داشتند ۳۰ درصد با كاهش احتمال تجربه علائم آسم مواجه بودند، در صورتی كه زنان دارای رژیم غذایی سالم تر، شاهد كاهش علائم بیماری شان تا ۲۰ درصد بودند.

1397/04/30
20:35:56
5.0 از 5
4500
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است