تاثیرپذیری ژن ها از عوامل محیطی و وراثتی

تاثیرپذیری ژن ها از عوامل محیطی و وراثتی مین فود: تهران - یك گروه بین المللی از محققان دامنه تاثیرپذیری تغییرات اپی ژنتیك از عوامل محیطی و وراثتی را تعیین كردند.


به گزارش روز شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، فرآیندهای اپی ژنتیك، بدون این كه در توالی دی ان ای تغییری تولید كنند، فعالیت یا توصیف ژن ها را تحت تاثیر قرار می دهند و بعنوان مكانیزمی كه محیط با استفاده از آن با ژنوم تعامل می كند، شناخته شده اند.
در این تحقیقات 700 دوقلو برای شناسایی عوامل موثر بر تغییرات شیمیایی دی ان ای در ژنوم مورد مطالعه قرار گرفتند. در جریان این مطالعات شباهت های بین دوقلو های یكسان و غیریكسان مقایسه و مشخص شد نشانه های اپی ژنتیك در دوقلو های یكسان، شباهت بیشتری به یكدیگر دارند.
همچنین مشخص شد حوزه هایی مانند مصرف دخانیات و چاقی كه در آن ها متغیرهای اپی ژنتیك ارتباط قوی با شرایط محیطی دارد، تا حدی تحت كنترل عوامل ژنتیكی هستند.
نتایج این تحقیقات نشان داده است هم عوامل وراثتی و هم عوامل محیطی قادرند نحوه توصیف و عملكرد ژن ها را تحت تاثیر قرار دهند. این تحقیقات چارچوب مناسبی را برای تفسیر نتایج مطالعات اپیدمیولوژیك اپی ژنتیك (epigenetic epidemiological) فراهم نموده و نشان داده است تفاوت های اپی ژنتیك مكانیزم های بالقوه ای برای پیوند تغییرات ژنتیكی به دستورالعمل های ژن ها هستند. گزارش كامل این تحقیقات در نشریه PLOS Genetics انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/05/13
14:41:25
5.0 از 5
5588
تگهای خبر: علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است