بیماران نخاعی با تحریك مغناطیسی مثانه خود راكنترل می كنند

بیماران نخاعی با تحریك مغناطیسی مثانه خود راكنترل می كنند مین فود: تهران- مطالعات جدید محققان دانشگاه كالیفرنیا نشان داده است با تحریك قسمت پایین ستون فقرات بیماران نخاعی می توان امكان كنترل مثانه را بازیابی كرد.


به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از خبرگزاری «آسوشیتدپرس» آمریكا، از دست دادن كنترل مثانه و بی اختیاری ادرار یكی از عوارض مشكلات نخاعی و صدمه ستون فقرات است.
مطالعات جدید نشان داده است با تحریك مغناطیسی قسمت پایین ستون فقرات می توان امكان كنترل مثانه را در این بیماران بازیابی كرد.
در این مطالعه محققان با استفاده از یك ابزار مغناطیسی غیرتهاجمی و بدون درد، قسمت پایینی ستون فقرات پنج بیمار معلول نخاعی را 15 دقیقه در هفته و به مدت چهار ماه تحت درمان قرار دادند.
بیماران بعد از دوره درمان بهبود قابل ملاحظه ای روی كنترل مثانه داشتند.
نتایج نشان داده است یكی از بیماران تا 2 هفته بعد از درمان دیگر به استفاده از سوند نیاز نداشت و چهار بیمار دیگر نسبت به پیش از درمان، وابستگی كمتری به این وسیله پیدا كردند.
این مطالعه نشان داده است بیشتر صدمه های نخاعی به قطع كامل ارتباط سیگنال های ستون فقرات و مغز منجر نمی شود؛ بلكه بین آنها ارتباط ضعیفی وجود دارد و با تقویت سیگنال ها می توان امكان كنترل مثانه را بازیابی كرد.
این مطالعه دستاوردهای باارزشی را در زمینه بازیابی توانایی ستون فقرات بعد از صدمه های جدی با استفاده از میدان مغناطیسی ضعیف در اختیار محققان قرار می دهد.
نتایج این مطالعه در نشریه «ساینتیفیك ریپورتس» انتشار یافته است.

علمی (6)* 9259*1961*


1397/06/03
19:07:25
5.0 از 5
4950
تگهای خبر: بیمار , درمان , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است