بخش خصوصی با سرمایه گذاری صنایع خلاق را به موفقیت می رساند

بخش خصوصی با سرمایه گذاری صنایع خلاق را به موفقیت می رساند مین فود: تهران- دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: بخش خصوصی مهم ترین سرمایه گذاری است كه می تواند پتانسیل های حوزه صنایع خلاق را با موفقیت مواجه كند.


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسین سجادی نیری در اولین نشست از نشست های شركت های خلاق و برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق كه با حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی همراه بود، اظهار داشت: سه سال پیش برای نیل به اقتصاد دانش بنیان در معاونت علمی احساس شد در كنار برنامه پشتیبانی از شركت های دانش بنیان، باید به شركت هایی توجه گردد كه به علت شاكله قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان نمی توانند مورد حمایت آن قانون قرار گیرند.
وی بیان كرد: خیلی از ناظران بیرونی، امكان دارد معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را بعنوان مجری برنامه پشتیبانی از شركت های دانش بنیان بشناسند. هرچند نهادهای مختلفی در كنار و در مشاركت با معاونت علمی پیگیر این حوزه هستند و به توسعه این اكوسیستم و زیست بوم می پردازند. با این وجود به نظر می آید برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان نیاز است به مجموعه های دیگری هم در این زیست بوم توجه گردد.
وی افزود: طی بررسی های مختلف، با مشورت هایی كه با مجموعه های درونی معاونت علمی داشته ایم، به برنامه ای تحت عنوان «توسعه زیست بوم شركت های خلاق» رسیدیم. هدف این برنامه این است كه بخشی از شركت های فاقد حمایت و فعال در دو حوزه اصلی، مورد حمایت قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان قرار گیرند.
دبیر كارگروه برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق اولین دسته این گروه را استارتاپ های كسب وكارهای نوین عنوان نمود و اضافه كرد: این استارتاپ ها بیشتر IT محور هستند.
وی با بیان اینكه، دسته دوم هم شركت های فعال در عرصه صنایع فرهنگی هستند، اظهار داشت: برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق در عمل برنامه ای مكمل برای برنامه پشتیبانی از شركت های دانش بنیان برای رسیدن به اقتصاد دانش بنیان است.
سجادی نیری با استناد به آمارهای آنكتاد تصریح كرد: این حوزه با اقتصادی 10 هزار میلیارد دلاری در دنیا مواجه می باشد. سهم ایران در این میان باید حدوداً بین 90 تا 100 میلیارد دلار باشد.
وی اضافه كرد: البته امروز ایران در بهترین حالت حداكثر 5 درصد این رقم را داراست. اما این حوزه یكی از حوزه هایی است كه در جهت گیری ما در مبحث اقتصاد دانش بنیان می تواند بعنوان یك فرصت جدی برای كشور لحاظ شود.
وی با اشاره به اینكه، این نشست اولین جلسه از سلسله نشست هایی است كه به حوزه صنایع خلاق و نقش آن در حوزه اقتصاد دانش بنیان خواهد پرداخت، ابراز امیدواری كرد با همیاری فعالان این حوزه این برنامه با حضور عناصر و بازیگران این عرصه به برنامه ای موفق در كشور تبدیل گردد.
نشست «هم اندیشی فرصت ها و چالش های سرمایه گذاری در صنایع خلاق» با همكاری دبیرخانه برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق و انجمن سرمایه گذاری خطرپذیر كشور با حضور سرمایه گذاران، سرمایه پذیران، مدیران و كارشناسان حوزه صنایع خلاق و فرهنگی برگزار گردید.
علمی*1836*1834


1397/06/23
19:34:23
5.0 از 5
4653
تگهای خبر: علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است