ترمیم سریع تر زخم ها با استفاده از بانداژ الكتریكی

ترمیم سریع تر زخم ها با استفاده از بانداژ الكتریكی مین فود: گروهی از محققان دانشگاه ویسكانسین مدیسن آمریكا نوعی بانداژ الكتریكی ساختند كه توان مصرفی آن از حركات بدن تامین میگردد و بهبود زخم ها را تسریع می كند.


به گزارش روز یكشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری ساینس دیلی، این بانداژ متشكل از اجزای الكترونیكی موسوم به «نانوژنراتور» بوده و به نواری متصل است كه به دور بدن بسته میگردد. نانوژنراتور نوعی فناوری است كه انرژی مكانیكی یا گرمایی را در ابعاد كوچك به انرژی الكتریكی تبدیل می كند و قادر می باشد انرژی حاصل از حركات قفسه سینه شخص را در هنگام تنفس دریافت و آنرا به انرژی الكتریكی تبدیل كند.
در نتیجه این فرآیند، پالس های الكتریكی ضعیفی توسط بانداژ تولید شده و از راه الكترودهای موجود در آن به بافت لطمه دیده منتقل میگردد.
محققان در آزمایشات اولیه با استفاده از این فناوری توانستند زخم هایی را كه پوست موش ها را به صورت كامل شكافته بود، در طول 3 روز ترمیم كنند. در حالیكه ترمیم چنین زخم هایی در حالت عادی 12 روز به طول می انجامد.
همچنین مشخص شد پالس های این بانداژ در مقایسه با پالس های الكتریكی قوی تری كه توسط دستگاه های الكتروتراپی موجود تولید می شود، هیچ گونه خطری برای بافت ها ندارد. علاوه بر این محققان دریافتند اثر این پالس های ضعیف در ردیف كردن سلول های فیبروبلاست پوست در محل زخم وتولید مواد بیوشیمیایی موثر در بهبود زخم، كارآیی بهتری دارند.
اكنون محققان در تلاشند تا چگونگی بهبود زخم در اثر پالس های الكتریكی را به درستی درك كنند. مقرر است این فناوری بزودی روی خوك ها باز مورد آزمایش قرار گیرد.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه ACS Nano انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/09/11
18:11:06
5.0 از 5
4771
تگهای خبر: دستگاه , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است