نیمی ازجراحی های پایه در ایران با لاپاراسكوپی انجام میگردد

نیمی ازجراحی های پایه در ایران با لاپاراسكوپی انجام میگردد مین فود: دبیرعلمی چهاردهمین كنگره بین المللی جراحی های كم تهاجمی و درون بین ایران اظهار داشت: درحال حاضر حدود نیمی از اعمال جراحی پایه مانند كیسه صفرا، آپاندیس و فتق در كشور به صورت لاپاراسكوپی انجام میگردد.


به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، دكتر «محمد طالب پور» امروز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه این كنگره در سالن همایش بیمارستان سینا، اضافه كرد: استفاده از روش لاپاراسكوپی در اعمال جراحی پیشرفته كمتر از 10 درصد است.
وی با اشاره به اینكه نزدیك به 15 سال است كه طلسم استفاده از لاپاراسكوپی در ایران شكسته شده است، اظهار داشت: نزدیك به 25 سال از انجام اعمال لاپاراسكوپی در ایران می گذارد كه در 10 سال اول به كندی مورد پذیرش قرار می گرفت و علت اصلی گسترش آن در ایران رضایت مردم از اینگونه اعمال جراحی و كاهش عفونت ها و دردها است.
طالب پور با اشاره به اینكه حدود 85 درصد عمل جراحی معده در ژاپن به روش لاپاراسكوپی انجام می شود، اظهار داشت: افزایش اعمال جراحی با اطلاع رسانی بیشتر و تربیت فلوشیپ این حوزه، دست یافتنی است.

** پنج دانشگاه علوم پزشكی فلوشیپ لاپاراسكوپی تربیت می كنند
وی گفت: هم اكنون پنج دانشگاه علوم پزشكی تهران، ایران، شیراز، اصفهان و مشهد در حال تربیت نیروهای فوق تخصص لاپاراسكوپی پیشرفته هستند.
طالب پور افزود: هم اكنون این تعداد دانشگاه علوم پزشكی در سال بین 15 تا 20 نفر پذیرش دارند.
وی به كمبود نیروهای فوق تخصص لاپاراسكوپی پیشرفته اشاره نمود و اظهار داشت: سالانه به بیشتر از 100 فلوشیپ لاپاراسكوپی در كشور نیاز داریم كه فقط بین 15 تا 20 نفر سالانه پذیرش داریم.
دبیر علمی چهاردهمین كنگره بین المللی جراحی كم تهاجمی و درون بین ایران به حضور 14 استاد برجسته مقیم خارج از كشور در این كنگره اشاره نمود و اظهار داشت: از این تعداد 2 نفر خارجی و بقیه ایرانی های مقیم خارج از كشور هستند.
وی ادامه داد كه اورولوژی و زنان، چاقی، جراحی های اندوسكوپیك، اندوواسكولار، گوش، حلق و بینی، ارتوپدی و دست همچون موضوعاتی است كه تازه های آنها در این كنگره ارائه میگردد.
طالب پور، ارائه دستاوردهای علمی، بیان تجربیات افراد صاحب نظر و بیان آخرین یافته های علمی را همچون اهداف این كنگره بیان كرد و اظهار داشت: جراجی زنده همچون برنامه های این كنگره است.
وی به قدمت حدود 150 ساله بیمارستان سینا اشاره نمود و اظهار داشت: آغازین جراحی در ایران در این بیمارستان توسط پرفسور عدل انجام شده و با برگزاری این رویداد علمی در تلاش هستیم تا آخرین پیشرفته های هلمی در اعمال جراحی را نمایش دهیم.
چهاردهمین كنگره بین المللی جراحی های كم تهاجمی درون بین ایران از امروز ( 14 آذر ماه ) در سالن همایش بیمارستان سینا آغار شده و تا 16 آذر به كار خود ادامه می دهد.
علمی 1201 **1440


1397/09/15
15:05:44
5.0 از 5
4706
تگهای خبر: بیمار , پزشك , چاقی , درد
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است