21 همدانی اعضای بدن خویش را اهدا كردند

21 همدانی اعضای بدن خویش را اهدا كردند به گزارش مین فود مسئول تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشكی همدان تصریح كرد: هشت ماهه امسال 21 همدانی نسبت به اهدای عضو خود اقدام نمودند.


دكتر مجید حمیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: 12 مورد از اهدای عضوها در خارج از استان صورت گرفته است.
وی توضیح داد: این افراد در خارج از استان ساكن یا مشغول به فعالیت بودند كه بعد از كسب رضایت از خانواده های آنها عمل پیوند صورت گرفت.
مسئول تیم فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشكی همدان تصریح كرد: اخیرا یك جوان 27 ساله همدانی كه در بندرعباس مشغول به كار بود گرفتار مشكل قلبی سپس مرگ مغزی می گردد.
دكتر حمیدی با اشاره به اینكه این جوان دارای كارت اهدای عضو بود تصریح كرد: با كسب رضایت از والدین این جوان و اهدای 2 كلیه و یك كبد وی، سه بیمار زندگی دوباره یافتند.
وی اظهار داشت: 9 مورد جلب رضایت برای پیوند عضو امسال در این استان صورت گرفته است و هم اینك هم 60 بیمار در همدان در صف انتظار پیوند عضو هستند.
به گزارش انجمن اهدای عضو ایرانیان، در زمان حاضر 27 هزار و 81 بیمار در انتظار پیوند عضو هستند و در هر 10 دقیقه یك نفر به لیست انتظار اضافه می گردد و هر فرد مرگ مغزی می تواند جان هشت نفر را نجات دهد.
7526/2090


1397/09/16
23:47:52
5.0 از 5
4711
تگهای خبر: بیمار , پزشك , زندگی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است