رژیم غذایی مدیترانه ای برای زنان آبستن مفید می باشد

محققان اسپانیایی می گویند؛

رژیم غذایی مدیترانه ای برای زنان آبستن مفید می باشد به گزارش مین فود طبق نتایج مطالعه اخیر، مصرف رژیم غذایی در دوره حاملگی بر الگوی رشد نوزاد تاثیر می گذارد.به گزارش مین فود به نقل از مهر، محققان موسسه سلامت جهانی بارسلونا دریافتند زنان آبستن با مصرف بالاتر رژیم غذایی مدیترانه ای ۳۲ درصد كمتر با ریسك داشتن نوزاد دارای الگوی رشد سریع روبرو هستند.
مشخصه رژیم غذایی مدیترانه ای وجود میزان بالا میوه، سبزیجات، روغن زیتون، حبوبات و مغزیجات آجیلی است. این رژیم غذایی سالم همواره با ریسك كمتر چاقی و بیماری قلبی-عروقی در بزرگسالان مرتبط بوده است.
در این مطالعه بر ارزیابی ارتباط بین پیروی از رژیم غذایی مدیترانه ای در طول حاملگی و الگوی رشد و ریسك بیماری كاردیومتابولیك در اوایل نوزادی تمركز شده است.
در این مطالعه داده های مربوط به بیشتر از ۲۷۰۰ زن آبستن بررسی گردید. آنها پرسشنامه ای را در مورد رژیم غذایی شان در سه ماهه اول و سوم حاملگی خود تكمیل كردند. همچنین، رژیم غذایی، وزن و قد كودك این زنان از بدو تولد تا ۴ سالگی مورد پیگیری قرار|گرفت. آزمایشات دیگری هم نظیر بررسی خون و فشار خون هم بر روی آنها انجام شد.
«سیلویا فرناندز»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «مادرانی كه كمتر از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی می كردند در مقایسه با زنانی كه رژیم غذایی شان بیشتر نزدیك به رژیم غذایی مدیترانه ای بود، جوان تر بودند، كالری بیشتری مصرف می كردند، و احیانا بیشتر اهل سیگار بوده و میزان تحصیلات و روابط اجتماعی پایین تری داشتند.»
نتایج این مطالعه از این فرضیه پیروی می كند كه رژیم غذایی سالم در طول حاملگی می تواند برای رشد كودك مفید باشد.

1397/09/18
14:17:10
5.0 از 5
4543
تگهای خبر: آب , بیمار , بیماری , چاقی
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است