تمرینات ورزشی سبب كاهش فشار خون میگردد

تمرینات ورزشی سبب كاهش فشار خون میگردد مین فود: محققان انگلیسی دریافتند تمرینات ورزشی اثری مشابه داروهای كاهش فشار خون دارند.


به گزارش روز پنج شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیكال ساینس، در این تحقیقات اطلاعات مربوط به 194 آزمایش بالینی درمان فشارخون با استفاده از دارو و 197 مورد درمان فشار خون با استفاده از رژیم غذایی و تمرینات ورزشی گردآوری شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. این اطلاعات با تمركز بر تاثیر دارو و تمرینات ورزشی بر كاهش فشار خون سیستولیك كه بالاترین میزان فشار ثبت شده در رگ ها به ازای هر ضربان قلب است، مورد بررسی قرار گرفتند.
در ابتدای امر نتایج بررسی ها نشان می داد كه دارودرمانی اثری بهتر از تمرینات ورزشی دارد، اما زمانی كه محققان دامنه تحقیق را به افرادی كه مبتلا به فشار خون بودند، محدود كردند، مشخص شد تاثیر تمرینات ورزشی و دارودرمانی بر كاهش فشار خون بیماران، یكسان است.
فشار خون نیرویی است كه توسط جریان خون به دیواره رگ ها وارد میگردد تا خون در سراسر رگ ها و بدن جریان یابد. اگر این نیرو افزایش پیدا كند و در طول زمان ثابت باقی بماند، بدن با مشكلات زیادی روبرو میگردد. به صورت متوسط از بین هر سه فرد میانسال، یك نفر به این عارضه مبتلاست. فشار خون مهمترین عامل بروز بیماری های قلبی و بیماری های قلبی مهمترین عامل مرگ و میر در سراسر جهان است.

گزارش كامل این تحقیقات در نشریه British Journal of Sports Medicine انتشار یافته است.
**9259**1601**


1397/10/01
16:01:59
5.0 از 5
4487
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است