تولید ابرداروی لوسمی كودكان

تولید ابرداروی لوسمی كودكان مین فود: محققان با استفاده از نتایج سال ها مطالعه و تحقیق درباره پروتئین عامل بروز لوسمی، دارویی را ساختند كه قادر می باشد پیشرفت این سرطان مرگبار را در موش ها كندتر كند.


به گزارش روز سه شنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری مدیكال ساینس، این تحقیقات با تمركز بر نوعی از لوسمی انجام گرفت كه دراثر جایگزینی ژن موسوم به MLL خصوصاً در كودكان بروز می كند و نرخ بقای بیماران جوان مبتلا به آن تنها 30 درصد است.
بر اساس این تحقیقات با تركیب دو روش درمانی فعلی می توان ابردارویی را برای درمان لوسمی تولید كرد و آنرا به آزمایشات بالینی انسان رساند.
ژن MLL عضوی از یك خانواده پیچیده پروتئین ها موسوم به COMPASS است كه سوژه فعالیت های تحقیقاتی علی شیلاتی فرد، یكی از محققان دانشگاه نورثوسترن، در طول 25 پارسال بوده است.
جهش های خانواده COMPASS در خیلی از سرطان ها شناسایی شده است و شیلاتی فرد به صورت خاص روی عملكرد MLL تمركز داشته است.
در این تحقیقات تكنیك جدیدی كشف شد كه قادر می باشد ژن MLL را تثبیت كند و اساسا فرآیند جایگزینی منجر به بروز لوسمی را مختل كند.
به گفته محققان این تكنیك درواقع تلفیقی از دو روش درمانی موفق تجربی است كه یك ابردارو را در اختیار محققان می گذارد و ظرف كمتر از یك دهه می توان آنرا در آزمایشات بالینی روی انسان ها به كار گرفت.
گزارش كامل این تحقیقات در نشریه Genes & Development انتشار یافته است.
علمی (6)**9259**1440


1397/10/05
14:23:54
5.0 از 5
4380
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان , سرطان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است