انتقال60درصد بیماری های عفونی جدید از جانوران به انسان

انتقال60درصد بیماری های عفونی جدید از جانوران به انسان به گزارش مین فود محققان دریافتند 60 درصد از بیماری های عفونی جدید انسان ها، از جانوران منتقل می گردد و منشا 70 درصد از این بیماری های مشترك، جانوران وحشی هستند.


به گزارش روز یكشنبه گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه خبری اسوشیتدپرس، این تحقیقات بر انتقال بیماری های مشترك از نخستی سانان غیر انسان به انسان ها در منطقه جنوب كامرون تمركز دارد. این تحقیقات بر مبنای اطلاعات گردآوری شده از ساكنین روستاهای مختلف با استفاده از مصاحبه شفاهی و نظرسنجی در سال های 2016 و 2017 میلادی انجام گرفته است.
حدود 85 درصد از این افراد در مقطعی از زندگی خود از گوشت نخستی سانان بعنوان غذا بهره برده اند. بر طبق این تحقیقات به صورت كلی میزان خطر انتقال بیماری های مشترك با میزان نزدیكی محل سكونت نخستی سانان به روستاها ارتباط دارد.
در بدن میمون ها، شامپانزه ها، گیبون ها، اورانگوتان ها و گوریل ها پاتوژن های بسیار قوی ایجاد می شود كه با عنایت به شباهت های زیاد نخستی سانان و انسان ها این پاتوژن ها قادرند انسان را از پا درآورند.
به همین علت محققان معتقدند دولت ها و سازمان های بین المللی باید زمینه را برای تقویت نظارت بر تقابل انسان و جانوران فراهم نموده و با استفاده از روش های جدید، ساكنین مناطق حاره ای و جنگل ها را در مورد بیماری های مشترك آگاه كنند.
گزراش كامل این تحقیقات در نشریه PLOS Neglected Tropical Diseases منتظر شده است.
علمی (6)**9259*2017


1397/10/10
14:37:39
5.0 از 5
4891
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , علم
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است