مردان، قربانیان خاموش عارضه پوكی استخوان

مردان، قربانیان خاموش عارضه پوكی استخوان مین فود: نتایج یك بررسی نشان داده است كه بیماری پوكی استخوان در مردانِ سالمند، اغلب نادیده گرفته می شود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، در حالیكه پوكی استخوان معمولاً بعنوان یك بیماری زنانه در نظر گرفته می شود اما مردان سالمند باز مستعد ابتلاء به این عارضه هستند و اغلب بیماری شان تشخیص داده نشده و در نتیجه تحت درمان قرار نمی گیرند.
متخصصان آمریكایی در گزارش خود اعلام نموده اند: در بین زنان و مردان ۸۰ سال به بالا، زنان سه برابر بیشتر به سبب ابتلاء به عارضه پوكی استخوان تحت درمان قرار می گیرند. با این وجود پوكی استخوان برای مردان باز بیماری خطرناك و جدی است. همین طور سپس شكستگی مفصل ران خطر مرگ و بیماری ناشی از آن در مردان بیشتر از زنان است.
در این مطالعه متخصصان به بررسی اطلاعات پزشكی و درمانیِ بیماری پوكی استخوان در بیشتر از ۱۳ هزار و ۷۰۰ مرد و زن ۷۰ ساله و بالاتر پرداختند. آنها همین طور در مطالعات خود به بررسی بیشتر از ۱۱ هزار و ۶۰۰ مرد و ۴۶۰ زن پرداختند كه سن، تنها فاكتور خطرزا در شكستگی مفصل ران در آنان بوده است. همین طور گروه دیگری از ۱۶۰۰ مرد مورد مطالعه قرار گرفتند كه به سبب شكستگی قبلی و ضعف استخوان ها در معرض پوكی استخوان بودند.
به گزارش هلث دی نیوز، متخصصان در بررسی های خود مشاهده نمودند كه مردان كمتر از زنان احتمال دارد به سبب پوكی استخوان تحت معاینه و درمان قرار بگیرند.1397/11/27
14:49:25
5.0 از 5
4570
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است