تعیین مالیات پزشكان عادلانه و محترمانه باشد

رییس كل سازمان نظام پزشكی:

تعیین مالیات پزشكان عادلانه و محترمانه باشد به گزارش مین فود رئیس كل سازمان نظام پزشكی از بررسی مساله مالیاتی پزشكان برای سال آینده، در كمیته ای مشترك و متشكل از سازمان نظام پزشكی، سازمان امور مالیاتی، وزارت بهداشت، مركز پژوهش های مجلس و كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اطلاع داد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر محمدرضا ظفرقندی با اشاره به برگزاری جلسه مشترك میان سازمان نظام پزشكی، سازمان امور مالیاتی و وزارت بهداشت با كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره بحث مالیات پزشكان و جوسازی هایی كه در این زمینه مطرح شده بود، اظهار داشت: به دعوت رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، نمایندگانی از سازمان نظام پزشكی، سازمان امور مالیاتی، مركز پژوهش های مجلس و وزارت بهداشت حضور پیدا كردند تا بحث مالیات پزشكان بررسی شود.
بنابر اعلام اداره كل روابط عمومی و اموربین الملل، وی ادامه داد: در این نشست گزارشی از جانب آقای دكتر قاسمی- نماینده مركز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، درباره مطالب منتسب به این مركز درباره فرار مالیاتی پزشكان عرضه و گزارشات و مطالبی را كه در صحن علنی مجلس از سوی مركز پژوهش ها عرضه شده بود، فاقد صحت اعلام نموده و آمار و ارقامی هم درباره مسائل حوزه پزشكی و مالیات عرضه كردند.
ظفرقندی افزود: در این نشست اعلام گردید كه حتی اگر گزارشی كه از جانب مركز پژوهش ها منتشر و در صحن مجلس عرضه شد، فاقد هویت واقعی بوده باشد، اثر تخریبی خویش را بر روی نمایندگان مجلس در رای گیری و بر روی مردم و رسانه ها گذاشته است و تكذیب فعلی هم دیرهنگام و بلا اثر است.
رئیس كل سازمان نظام پزشكی با تاكید بر نادرست بودن آمارهای مطرح شده درباره مالیات پزشكان، اظهار داشت: در این نشست هم اعلام كردم كه هیچ یك از این آمارها حقیقت ندارد و واقعی نیست و مطالب طرح شده با عدد و رقم های سازمان نظام پزشكی، بسیار مغایر است؛ به صورتی كه در آمار مركز پژوهش ها هر كسی كه شماره نظام پزشكی گرفته بود را برای بحث مالیات طرف مخاطب قرار داده بودند.
ظفرقندی افزود: بعنوان مثال در جامعه پزشكان عمومی افرادی به خارج از كشور رفته اند یا دوره رزیدنتی را طی می كنند و یا در بخش های دولتی كار می كنند، ازاین رو همه آنها در بخش خصوصی فعالیت ندارند. باید توجه كرد كه پزشكانی كه جواز فعالیت در حوزه پزشكی عمومی را دریافت كرده اند، 46 درصد میزان پزشكان عمومی است كه شماره نظام پزشكی گرفته اند. یعنی حدود 84 هزار نفر از پزشكان عمومی شماره نظام پزشكی دریافت كرده اند، در صورتی كه آمار افرادی كه برای فعالیت در بخش خصوصی پروانه دریافت نمودند، حدود 38 هزار نفر است.
وی تصریح كرد: از طرفی باید توجه كرد كه تمام كسانی هم كه پروانه گرفته اند، مشغول به كار نیستند. خیلی از افراد پروانه مطب گرفتند، اما در بخش خصوصی كار نمی كنند. ازاین رو در این نشست آمارهای درست در بخش ها و حوزه های مختلف پزشكی، دندان پزشكی و مامایی و... عرضه شد و جو جلسه به صورت اعتراضی عمومی هم از جانب نمایندگان مجلس و هم از سوی همه حضار جلسه به این نوع آمارهای نادرست و فضاسازی های نادرست تبدیل شد.
رئیس كل سازمان نظام پزشكی همینطور اظهار داشت: در عین حال در همین جلسه تفاهم و جهت گیری نسبتا خوبی هم از جانب سازمان امور مالیاتی انجام شد كه به آمارهای سازمان نظام پزشكی متكی بود و معتقد بودند باید در فضایی آرام و همكاری متقابل بحث مالیات پزشكان بررسی شود.
وی اظهار داشت: تاكید می كنم كه سازمان نظام پزشكی اعتقاد دارد كه در مساله مالیات باید با همه اقشار برخوردی یكسان، عادلانه و محترمانه شود و جداسازی یا جوسازی در مجلس مورد نظر و تایید سازمان نظام پزشكی نیست. نهایتا با عنایت به مطالبی كه در جلسه عنوان شد و مطالب سازمان امور مالیاتی، قرار شد كمیته ای متشكل از سازمان امور مالیاتی، نظام پزشكی، وزارت بهداشت، مركز پژوهش های مجلس و كمیسیون بهداشت مجلس تشكیل گردد و مطالب درباره بحث مالیاتی سال آینده به صورت كارشناسی مورد بررسی دقیق قرار گرفته و درباره مساله مالیاتی سال آینده در این كمیته تصمیم گیری شود.1397/12/22
18:54:31
5.0 از 5
4822
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است