لطمه بیشتر از 500 مركز بهداشتی و درمانی در سیل اخیر، اپیدمی بیماری واگیر نداریم

وزیر بهداشت اعلام كرد

لطمه بیشتر از 500 مركز بهداشتی و درمانی در سیل اخیر، اپیدمی بیماری واگیر نداریم مین فود: وزیر بهداشت اظهار داشت: بیشتر از ۵۰۰ مركز درمانی وزارت بهداشت در جریان سیل اخیر لطمه دیدند كه برای ترمیم آنها منابعی از دولت دریافت می نماییم.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر سعید نمكی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش كه مصوبات دولت در جلسات امروز درباب رسیدگی به سیل زدگان چه بوده، اظهار نمود: مبالغی بود كه باید به سیل زدگان داده می شد و این مساله در دولت بررسی گردید كه توضیحات آنرا از طرف آقایان اردكانیان و حجتی می توانید بپرسید. غیر از آن مصوبه دیگری درباره سیل زدگان نداشتیم.
وی افزود: بیشتر از ۵۰۰ مركز درمانی ما در جریان سیل اخیر لطمه دید كه برای ترمیم آنها منابعی از دولت می گیریم و در ماه های آینده مرمت و بازسازی آنرا آغاز می نماییم.
وزیر بهداشت افزود: عمدتاً مصوبات امروز در مورد بودجه سال ۹۸ و ضوابط اجرایی آن بود.
نمكی همین طور اشاره كرد: قرار شد قسمتی از هزینه های جبران خسارات سیل را از سر جمع ردیف های بودجه ای وزارتخانه های مختلف تامین كنند كه آقای نوبخت باز در این زمینه پیگیر سوژه هستند، اما این اتفاق قرار نیست اثرات نامطلوب به خدمت رسانی در وزارت بهداشت و طرح تحول سلامت داشته باشد و ما این طرح را با قدرت ادامه می دهیم و به پشتیبانی از بیماران خاص، ماندگاری كادر پزشكی در نقاط محروم و كاستن از پرداخت هزینه های كمرشكن بستری در شرایط تحریم، از جیب بیمار خواهیم پرداخت.
وی در پاسخ به این پرسش كه چه تمهیداتی برای پیشگیری از شیوع بیماری های واگیردار در مناطق سیل زده انجام شده است، اظهار نمود: به جرأت می گویم كه برخلاف همه فشارهایی كه به همكارمان در مناطق سیل زده وارد شد، اما خوشبختانه با برنامه ریزی منسجم ما هیچ ایپدیمی قابل توجهی را در مناطق لطمه دیده نداشتیم و موارد پراكنده را به سرعت مهار كردیم.
نمكی اضافه كرد: در مورد بیمارهای پوستی كه به سبب نبود حمام در اردوگاه ها وجود دارد، همكاران مان در حال جبران كردن هستند و با كمك دستگاه های ذیربط كه مسئولیت راه اندازی حمام های موقت را دارند، به این مساله پرداخته اند.
وزیر بهداشت اشاره كرد: همین طور همكاران مان به جمع آوری مردار و لاشه حیوانات تلف شده و سم پاشی ها مشغول هستند و امیدواریم بتوانیم كه این مسیر را ادامه دهیم تا این افتخار را كه هیچ اپیدمی در مناطق سیل زده نداشتیم را حفظ نماییم.1398/01/28
15:39:26
5.0 از 5
4237
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است