فرسودگی شغلی بیماری اعلام گردید

سازمان جهانی بهداشت:

فرسودگی شغلی بیماری اعلام گردید به گزارش مین فود سازمان جهانی بهداشت (WHO) فرسودگی شغلی یا كارزَدگی را به صورت رسمی یك بیماری اعلام نمود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، این سازمان كه هم اكنون مجمع جهانی بهداشت را در ژنو برگزار می نماید، روز گذشته (دوشنبه) یك سال بعد از سفارش كارشناسان جهانی سلامت، فرسودگی شغلی را به لیست خود در طبقه بندی بین المللی بیماری ها (ICD) اضافه كرد.
این بیماری از سال ۲۰۲۲ میلادی به صورت جهانی به رسمیت شناخته خواهد شد و نمونه هایی برای تشخیص، درمان و پوشش دهی علایم فرسودگی شغلی برای عرضه دهندگان خدمات درمانی و بیمه گران فراهم خواهد شد.
سازمان جهانی بهداشت، فرسودگی شغلی را "استرس مزمن محیط كار كه به درستی مدیریت نشده است" توصیف كرده و سه نشانه زیر را برای آن در نظر گرفته است:
- احساس كمبود انرژی، خستگی و فرسودگی
- افزایش فاصله روحی با شغل یا احساسات منفی گرایی یا احساس پوچی نسبت به شغل
- كاهش كارآمدی حرفه ای و شغلی
در لیست طبقه بندی بین المللی بیماری ها (ICD) به این نكته اشاره شده كه فرسودگی شغلی به صورت خاص پدیده ای در محیط كاری بوده و نباید برای توصیف تجربیات مشابه در دیگر زمینه های زندگی به كار برده شود.
به قول مولفان این لیست، این بیماری با دیگر اختلالات تطبیقی، اختلالاتی كه به صورت خاص با استرس مرتبط اند، اختلالات در رابطه با اضطراب یا ترس و اختلالات خلقی كه همگی طبقه بندی مخصوص به خویش را دارند، متمایز است.
بنا بر گزارش دیلی میل، طارق یاسارویچ، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت هم اظهار كرده كه این اولین باری است كه فرسودگی شغلی به صورت رسمی در لیست طبقه بندی بین المللی بیماری ها (ICD) به رسمیت شناخته شده است.
همینطور اعتیاد به بازی های ویدئویی هم بعنوان یك بیماری در لیست فوق قرار گرفت.1398/03/08
11:53:43
5.0 از 5
4447
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خدمات , درمان
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است