جنگ دارویی چین مقابل آمریكا

جنگ دارویی چین مقابل آمریكا مین فود: برخی كارشناسان معتقدند كه چین می تواند از داروهای تجویزی بعنوان سلاحی برای مقابله با آمریكا در جنگ تجاری با این كشور بهره بگیرد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، وابستگی قابل توجه آمریكا به چین برای داروهای تجویزی به نگرانی امنیت ملی برای ایالات متحده تبدیل گشته است. این نگرانی وجود دارد كه چین می تواند صنعت دارویی خودرا در جنگ تجاری با آمریكا برای فشار به این كشور مجهز كند.
«رزماری گیبسون» نویسنده كتاب " ChinaRx" كه سوژه خطرات وابستگی آمریكا به چین در حوزه دارویی را مورد بررسی قرار داده به شبكه فاكس بیزنس اظهار داشت: آمریكا در حوزه دارو به چین وابسته است. همین طور چین می خواهد روند فعالیت شركت های داروسازی آمریكا را مختل كند و ظرفیت آنها را در تولید دارو مورد لطمه جدی قرار دهد.
وی ادامه داد: در مدت پنج تا ۱۰ سال این خطر وجود دارد كه صنعت داروهای عمومی (ژنریك) خودرا از دست بدهیم برای اینكه چین تولیدكنندگان ما را تضعیف كرده و آنها را از مسیر اقتصادی و كسب و كار منحرف كرده است.
این نویسنده زنگ خطر را به صدا درآورده است برای اینكه چین تهدید كرده از نفوذ خود در حوزه استخراج نوعی ماده معدنی نادر مقابل آمریكا بهره می گیرد.
او اشاره كرد كه هدف چین این است تا در دنیا به داروسازی جهانی تبدیل گردد. همین طور به دنبال آن است تا فعالیت شركت های داروسازی آمریكایی و دیگر كشورهای غربی را مختل ساخته و بر آنها غلبه كند.
به گزارش اینترنشنال بیزینس تایمز، بر اساس گزارش شركت مشاوره مك كینزی، بازار داروسازی چین بعد از آمریكا در رتبه دوم جهان قرار دارد. همین طور طی چند سال اخیر فعالیت شركت های داروسازی این كشور سرعت بالایی پیدا كرده است. بعضی از شركت های داروسازی چین كه سابقه تمركز بر تولید داروهای عمومی را داشته اند، توانمندی های خودرا تقویت كرده و در عرصه تولید داروهای جدید سرمایه گزاری نموده اند.
منبع:

1398/03/12
16:07:41
5.0 از 5
4773
تگهای خبر: دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است