یك عامل افزایش وزن در زنان

یك عامل افزایش وزن در زنان مین فود: نتایج یك بررسی نشان داده است وجود نور مصنوعی هنگام خواب به افزایش وزن در زنان منجر می شود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، گروهی از متخصصان آمریكایی در بررسی های خود مشاهده نمودند كه خوابیدن با روشنایی با بروز اضافه وزن در زنان مرتبط می باشد و خاموش كردن چراغ ها می تواند احتمال چاق شدن را كم كند.
این مطالعه نخستین بررسی در نوع خود است كه وجود ارتباط بین قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی در شب با افزایش وزن در زنان را تایید كرده است.
در این بررسی متخصصان آمریكایی به ارزیابی اطلاعات ۴۳ هزار و ۷۲۲ زن ۳۵ تا ۷۴ ساله پرداختند. هیچ یك از این زنان، كارمند شیفت شب نبودند و در زمان شروع مطالعه سابقه مبتلاشدن به سرطان یا بیماری های قلبی عروقی نداشتند.
بگفته متخصصان وجود چراغ خواب كوچك سبب افزایش وزن در زنان نمی گردد اما افرادی كه عادت دارند هنگام خواب تلویزیون یا چراغ روشن باشد ۱۷ درصد بیشتر احتمال دارد گرفتار اضافه وزن شوند.
به گزارش خبرگزاری شینهوا، بدن انسان بطور ژنتیكی به شكلی است كه در طول روز با نور خورشید و هنگام شب با تاریكی سازگار می شود، بدین سبب قرار گرفتن در معرض نور مصنوعی امكان دارد هورمون ها و دیگر فرآیندهای زیست شناختی را به شكلی تغییر دهد كه خطر مبتلاشدن به بیماری های جسمی همچون چاقی را افزایش دهد.
منبع:

1398/03/21
14:27:10
5.0 از 5
4623
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است