آلودگی هوا عامل یك سوم از موارد مبتلاشدن به آسم در اروپا

آلودگی هوا عامل یك سوم از موارد مبتلاشدن به آسم در اروپا مین فود: نتایج مطالعه انجام شده در اروپا نشان می دهد: آلودگی هوا عامل یك سوم از موارد جدید مبتلاشدن به آسم در كودكان است.به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، این باور وجود دارد آلودگی هوا ناشی از سوخت خودرو ها به مجرای تنفسی لطمه می زند و سبب التهاب و بروز بیماری آسم در كودكانی می شود كه به لحاظ ژنتیكی مستعد مبتلاشدن به این بیماری هستند. در این مطالعه كه در بعضی از كشورهای اروپایی انجام گرفته آمده است بیشتر از یك سوم از موارد جدید مبتلاشدن به آسم در كودكان می تواند ناشی از آلودگی هوا باشد.

محققان برآورد كرده اند هر سال صدها هزار نفر از كودكان یك تا ۱۴ ساله به سبب تنفس مواد آلاینده گرفتار مشكلات تنفسی می شوند. حدود ۱.۱ میلیون كودك در انگلیس از بیماری آسم رنج می برند.

در این بررسی موارد مبتلاشدن به آسم در میان ۶۳ میلیون و ۴۴۲ هزار كودك از ۱۸ كشور اروپایی همچون انگلیس در سال ۲۰۱۶ مورد مطالعه قرار گرفت. پژوهشگران موارد مبتلاشدن به آسم را با سطح قرار گرفتن در معرض آلاینده ها در مناطق شهری مقایسه كردند.

به گزارش مین فود به نقل از اسكای نیوز، پژوهشگران در بررسی های خود مشاهده نمودند در صورتیكه دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی (WHO) درباره میزان استاندارد ذرات معلق كمتر از ۲.۵ میكرون رعایت شود می توان سالانه از ابتلای بیشتر از ۶۶ هزار نفر به بیماری آسم پیشگیری كرد.

منبع:

1398/05/18
16:35:58
5.0 از 5
4457
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است