تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پاركینسون

تاثیر بیشتر ورزش منظم بر بهبود بیماری پاركینسون مین فود: ورزش منظم به مدت شش ماه در منزل تاثیر بیشتری بر بهبود بیماری پاركینسون نسبت به تاثیر دارویی دارد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا و به نقل از نیوز، این تحقیق توسط سازمان تحقیقات سلامت و توسعه هلند انجام شده است. پژوهشگران، شركت كنندگان را به دو گروه تقسیم كردند و به هر یك از گروه ها برنامه انگیزشی با پاداش ارائه شد.
گروه كنترل فقط تمرینات كششی انجام دادند، در صورتیكه به گروه آزمایشی حداقل 30 مرتبه در هفته تمرین دوچرخه ثابت در خانه و حداقل 3 مرتبه ورزش هفتگی داده شد.
دوچرخه های ورزشی گروه آزمایش به بازی های انگیزشی مجهز شده بود تا این برنامه برای شركت كنندگان سرگرم كننده تر و چالش برانگیزتر شود. بعنوان مثال، شركت كنندگان در مقابل گروهی از دوچرخه سواران رقابت می كردند كه این بازی با سیستم ضربان قلب افراد هماهنگ بود.
شركت كنندگان با انگیزه 3 مرتبه در هفته و به مدت 6 ماه، ورزش دوچرخه سواری را انجام دادند.

نتایج این تحقیق نشان داد بیماران از نظر قلبی و عروقی و حركتی بطور قابل توجهی بهتر شده بودند كه این مورد از خاصیت های قابل توجه در این تحقیق بود. این نتایج تاثیری بیشتر از تاثیر چندین دارو در درمان بیماری پاركینسون داشت.
دكتر نیكولین وان اظهار نمود: از انجام تمرین های ورزشی توسط افراد مبتلا به پاركینسون بسیار خوشحال شدیم و این ورزش تاثیر زیادی بر ناتوانی حركتی آنها داشت. این تمرین دوچرخه سواری در خانه انجام می شود و بیماران به راحتی می توانند آنرا انجام دهند.
پروفسور باس بلوم محقق اصلی این تحقیق اظهار نمود: نتیجه این مطالعه بسیار مهم می باشد و در آینده بر تاثیرگذاری دوچرخه سواری طولانی مدت بر كند شدن پیشرفت بیماری تحقیق خواهد شد. این تحقیق الهام بخش دیگر تحقیقات در زمینه تاثیر ورزش بر بهبود سایر بیماری ها خواهد بود.

نتایج این تحقیق در نشریه The Lancet Neurologyمنتشر شده است.


منبع:

1398/06/23
22:17:05
5.0 از 5
4492
تگهای خبر: برنامه , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است