اعزام بیشتر از 2500 پزشك و نیروی امدادی برای اربعین به عراق

رئیس مركز پزشكی حج و زیارت خبر داد

اعزام بیشتر از 2500 پزشك و نیروی امدادی برای اربعین به عراق به گزارش مین فود رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر اعلام نمود: بیشتر از ۲۵۰۰ پزشك، پرستار، نیروی امدادی و... از هلال احمر برای خدمت رسانی در اربعین به عراق اعزام خواهند شد.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر محمدتقی حلی ساز در نشست خبری كه به منظور تشریح اقدامات جمعیت هلال احمر برای اربعین امسال برگزار گردید اظهار داشت: چند سالی است كه وظیفه عرضه خدمات به زائرین در راهپیمایی اربعین هم به مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر واگذار شده است.
وی با اشاره به اینكه در همین راستا هم هلال احمر آمادگی خویش را ارتقاء داده است، اظهار داشت: امسال طبق پیشبینی ها حدود سه میلیون نفر در راهپیمایی اربعین شركت خواهند كرد كه این پیشبینی با عنایت به اینكه جمعیت زائرین ایرانی در تاسوعا و عاشورای آن چهار برابر شده بود به نظر درست بوده و حتی امكان دارد بیشتر از این تعداد هم در راهپیمایی شركت نمایند.
حلی ساز با اشاره به اینكه در همین راستا هم تمهیدات خویش را در كشور عراق در روزهای راهپیمایی اربعین افزایش دادیم، اظهار داشت: همینطور از ظرفیت دیگر بخش های هلال احمر همچون سازمان جوانان و سازمان داوطلبان هم بهره گرفته ایم.
وی با تاكید بر اینكه زائرین برای حضور در راهپیمایی اربعین باید حتما در سامانه سماح ثبت نام كنند، اظهار داشت: این جزو مصوبات ستاد اربعین است و همه دستگاه های عضو این ستاد همچون هلال احمر باید از آن تبعیت كنند.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مورد برخی انتقادات مطرح شده از دریافت ۷۰۰۰ تومان پول از زائرین تصریح كرد: سامانه سماح از هر زائر ۲۲ هزار تومان دریافت می كند كه ۱۵ هزار تومان آن مربوط به خدمات بیمه ای بوده و ۷۰۰۰ تومان آن هم به جمعیت هلال احمر خواهد شد.
حلی ساز درباره اینكه مگر خدمات هلال احمر نباید مجانی باشد اظهار نمود: تمامی خدمات هلال احمر به زائرین در كربلا و عراق مجانی است اما این مبلغ صرف هزینه های حمل و نقل، تامین دارو، تجهیزات و... خواهد شد و در واقع می توان اظهار داشت كه مجموع این مبلغ حتی به اندازه نیمی از هزینه كرد هلال احمر برای زائرین اربعین در كشور عراق نیست.
وی در مورد هزینه های درمان برای زائرین هم اظهار داشت: تمامی این هزینه ها كاملا مجانی است. البته خدمات درمانی در بیمارستان ها و مراكز پزشكی عراق مجانی نبوده و ما در حال رایزنی و پیگیری هستیم كه بتوانیم این موارد را تامین نماییم.
رئیس مركز پزشكی حج و زیارت جمعیت هلال احمردر مورد آمار جان باختگان ایرانی در راهپیمایی اربعین تصریح كرد: طبق آمارهای ما سال قبل ۷۰ نفر در این مراسم فوت كردند كه البته بیشتر آنها به علت تصادف رانندگی جان خویش را از دست داده اند و این آمار در مقایسه با حدود دو میلیون نفری كه به این مراسم رفته بودند، آمار زیادی نیست.
منبع:

1398/06/31
21:01:52
5.0 از 5
4393
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است