خارج كردن ۲۷ توده از رحم دختر ۳۹ ساله بندرعباسی

خارج كردن ۲۷ توده از رحم دختر ۳۹ ساله بندرعباسی به گزارش مین فود جراح و متخصص زنان و زایمان بیمارستان های شهید محمدی و خلیج فارس بندرعباس از خارج كردن ۲۷ توده (میوم) كوچك و بزرگ از رحم دختر ۳۹ ساله در بندرعباس اطلاع داد.به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، دكتر آمنه رنجبر در جمع خبرنگاران در تشریح این خبر اظهار نمود: بیمار به علت درد و خونریزی میوم مزمن كه سال ها از آن رنج می برد به بیمارستان رجوع می كند كه بعد از بررسی، تعداد زیادی توده (میوم) كوچك و بزرگ كه بزرگ ترین آن به ۸ سانتی می رسید، گزارش شد و بیمار كاندیدای جراحی در بیمارستان شد.

وی اضافه كرد: در این عمل جراحی كه به صورت عمل باز صورت گرفت و سه ساعت به طول انجامید، به علت گسترش میوم ها و درد و خونریزی احتمال خارج كردن رحم وجود داشت بنابراین با عنایت به بار روانی این مورد برای بیمار و خانواده وی و اینكه بیمار مجرد بود، تیم جراحی تمام تلاش خویش را برای حفظ رحم بیمار انجام داد كه در نهایت عمل با حفظ رحم با موفقیت صورت گرفت.

این جراح و متخصص زنان و زایمان بیان كرد: میوم های خارج شده از شكم بیمار شامل ساب موكوزال، اینترامورال و ساب سروزال بودند، كه هر یك با عنایت به ساختارشان در نقاط مختلف رحم رشد می كنند.

رنجبر تصریح كرد: بیمار بعد از عمل به مدت سه روز در بخش بستری، تحت نظر بود و با شانس باروری در زندگی زناشویی و با شادمانی و رضایت خانواده از بیمارستان مرخص شد.

وی خاطرنشان كرد: میوم ها ازجمله توده های خوش خیم در رحم هستند و معمولاً طی معاینه و یا سونوگرافی تشخیص داده می شوند و در صورت علامت دار بودن و عدم پاسخ به درمان های دارویی با عنایت به اندازه و موقعیت، امكان دارد احتیاج به خروج آنها به تنهایی و یا حتی با برداشت رحم همراه شود.
1398/07/18
21:47:50
5.0 از 5
4637
تگهای خبر: بیمار , بیمارستان , دارو , درد
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است