ارتباط بروز اختلالات ریوی با زندگی در مجاورت جاده های شلوغ

متخصصان انگلیسی اعلام كردند

ارتباط بروز اختلالات ریوی با زندگی در مجاورت جاده های شلوغ مین فود: مطالعات نشان می دهد كه زندگی در نزدیكی یك جاده یا خیابان شلوغ موجب اختلال در رشد ریه كودكان و افزایش ریسك مبتلاشدن به سرطان ریه می شود.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا، تجزیه و تحلیل های دانشگاه "كینگز لندن" نخستین باری است كه طیف گسترده ای از مشكلات و بیماری های در رابطه با زندگی در نزدیكی مناطقی با آلودگی هوا به سبب ترافیك را بررسی می كند. این مطالعه ۱۳ مشكل سلامتی مختلف همچون بیماری های قلبی، سكته مغزی و برونشیت را در ۱۳ شهر انگلیس و لهستان مقایسه كرده است.
این مطالعه نشان میدهد كه زندگی در فاصله ۵۰ متری یك جاده شلوغ ممكنست خطر مبتلاشدن به سرطان ریه را ۱۰ درصد و خطر اختلال در رشد ریه های كودكان را بین سه تا ۱۴ درصد افزایش دهد.
كارشناسان در این مطالعه كه با همكاری ۱۵ سازمان غیردولتی بهداشت و محیط زیست انتشار یافته با بررسی شهرهای مختلف انگلیس نشان دادند كه آلودگی هوای اطراف جاده ها موجب افزایش اختلال در رشد ریه كودكان به میزان حدود ۱۴ درصد در شهر آكسفورد، ۱۳ درصد در لندن، هشت درصد در بیرمنگام، پنج درصد در بریستول، پنج درصد در لیورپول، سه درصد در ناتینگهام و چهار درصد در ساوتهمپتون شده است.
برآوردها حاكی از آنست كه یك سوم لندن نشین ها، معادل حدود سه میلیون نفر در نزدیكی یك جاده شلوغ زندگی می كنند.
طبق استانداردهای سازمان جهانی بهداشت در مورد كیفیت هوا، ذرات كوچك شناخته شده بعنوان PM۲.۵ نباید از میانگین سالانه ۱۰ میكروگرم بر متر مكعب یا میانگین ۲۴ ساعته ۲۵ میكروگرم بر متر مكعب تجاوز كند. این در حالیست كه محدودیت های قانونی موجود در انگلیس برای PM۲.۵ بیشتر از دو برابر استاندارد سازمان جهانی بهداشت است و هیچ حزب سیاسی متعهد نشده است تا سال ۲۰۳۰ میلادی این محدودیت ها را با دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت تطبیق دهد.
این مطالعات نشان می دهد كه كاهش آلودگی هوا به میزان یك پنجم می تواند موارد مبتلاشدن به سرطان ریه را در لندن ۷.۶ درصد، در بیرمنگام ۶.۴ درصد، در بریستول ۵.۹ درصد، ۵.۳ درصد در لیورپول، ۵.۶ درصد در منچستر، ۶.۷ درصد در ناتینگهام، ۶ درصد در آكسفورد و ۵.۰ درصد در ساوتهمپتون كم كند.
تحقیقات حاكی از آنست كه زندگی در نزدیكی یك جاده شلوغ می تواند علایم برونشی را در میان كودكان مبتلا به آسم تشدید كند. مطالعه اخیر هم چنین نشان میدهد كه در صورت كاهش یك پنجمی آلودگی هوا در انگلیس ۳۸۶۵ كودك كمتری تنها در لندن تحت تاثیر عوارض این آلودگی قرار می گیرند و این آمار در شهرهای دیگر این كشور نیز قابل توجه است.
به نوشته روزنامه گاردین، مطالعات قبلی بیشتر بر مرگ و میر ناشی از آلودگی هوا تمركز داشته است اما این مطالعه به بررسی طیف گسترده ای از بیماری ها و مشكلات مربوط به سلامتی ناشی از آلودگی هوا پرداخته است.1398/09/05
14:59:06
5.0 از 5
4250
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است