شهرداری تهران در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام نماید

درخواست وزارت بهداشت در پی تشدید آلودگی هوای تهران؛

شهرداری تهران در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام نماید مین فود: رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با اشاره به ناسالم بودن كیفیت هوای تهران برای تمام گروه ها، از شهرداری تهران خواست كه در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام نماید.


به گزارش مین فود به نقل از ایسنا و بنابر اعلام وبدا، دكتر عباس شاهسونی، رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با عنایت به عدد ۱۵۱ میانگین شاخص كیفی هوای تهران اظهار داشت: به شكلی هوای تهران برای تمام گروه ها ناسالم می باشد و این عدد شاخص طی روزهای گذشته بالاترین عدد شاخص بوده است. شاخص كیفیت هوا هم اكنون در ۱۱ ایستگاه شهر تهران به بالاتر از ۱۵۰ رسیده است و ایستگاه دانشگاه شریف با عدد ۱۷۷ بالاترین شاخص را در سطح شهر تهران دارد. طی سال جاری ۴۳ روز هوا ناسالم برای گروه های حساس بوده است كه در مقایسه با سال قبل تعداد روزهای ناسالم برای گروه های حساس افزایش یافته است
رئیس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت اظهار داشت: طبق پیشبینی های سازمان هواشناسی این وضعیت تا فردا ادامه خواهد داشت.
شاهسونی در ادامه سفارش كرد: كسانی كه به بیماری های قلبی و ریوی مبتلا هستند و كودكان و سالمندان، زنان آبستن و همینطور كسانی كه بیماری های زمینه ای دارند از فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل اجتناب كنند و سایر افراد هم فعالیت های طولانی و سنگین خارج از منزل را تا حد امكان كاهش بدهند. با عنایت به تعطیلات آخر هفته مردم فعالیت های ورزشی را تا حد امكان كاهش بدهند و یا در فضای بسته ورزش كنند.
شاهسونی با اشاره به اینكه والدین كودكانشان را در این روزها به بوستان ها نبرند اظهار داشت: شاخص كیفی هوا برای این گروه ناسالم می باشد و افرادی كه مجبورند در خارج از منزل فعالیت كنند از ماسك های مخصوص P۲ یا N۹۵ استفاده كنند.
وی اظهار داشت: شهرداری شهر تهران باید در جهت اصلاح طرح كاهش آلودگی هوا اقدام عاجل نماید. همینطور سایر ارگان ها هم به وظایف شان در چارچوب قانون هوای پاك اقدام نمایند تا كیفیت هوا در كلانشهرها و بویژه تهران بهبود یابد.
منبع:

1398/09/07
12:11:20
5.0 از 5
4435
تگهای خبر: آب , برند , بیمار , بیماری
این مطلب مین فود مفید بود؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مین فود - رژیم غذایی minfood

اطلاعاتمین فود

مین فود یا غذای کمتر: رژیم غذایی

تماس با ما

روشهای تماس با مین فود از طریق ایمیل، شبکه های اجتماعی است
minfood.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مین فود محفوظ است